امنیت

فناوری اطلاعات

June 12, 2024
19:00 چهارشنبه، 23ام خردادماه 1403
کد خبر: 167971

98 درصد سازمان‌ها مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند

منبع: همکاران سیستم

گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی «فورتینت» نشان داد نزدیک به 41 درصد از سازمان‌های تحت بررسی سوءاستفاده‌های سایبری را شناسایی کرده‌اند که طی یک ماه گذشته صورت گرفته است و در مقابل آنها 98 درصد سازمان‌ها گزارش دادند که در بررسی‌های دقیق دریافتند که بر اساس آسیب پذیری‌های N-Day طی پنج سال گذشته مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

مطالعات صورت گرفته بر اساس «سیستم امتیازدهی پیش بینی بهره برداری» (EPSS) در نیمه دوم سال 2023 میلادی نشان داد مهاجمان سرعت استفاده از آسیب پذیری‌های جدید را افزایش داده‌اند و بر این اساس 43 درصد سریع‌تر از نیمه نخست سال گذشته به اهداف مورد نظر خود حمله می‌کنند.

در این مورد کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند که کسب و کارها پیش از وقوع سوءاستفاده‌های سایبری می‌بایست خود را درگیر کشف و شناسایی آسیب پذیری‌های داخلی و برطرف کردن آنها کنند تا جلوی هرگونه مشکل در این زمینه گرفته شود.

بررسی‌های تازه همچنین این موضوع را تقویت کرده است که فروشندگان ابزارهای امنیتی باید به طور فعال و شفاف آسیب پذیری‌ها را برای مشتریان خود برملا کنند تا این اطمینان حاصل شود که اطلاعات لازم برای محافظت از دارایی آنها را در اختیار دارند و پیش از آنکه دشمنان سایبری به این اطلاعات دسترسی پیدا کندن، آنها می‌توانند جلوی بروز هرگونه حمله را بگیرند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.