دولت الکترونیک

فناوری اطلاعات

July 1, 2024
17:53 دوشنبه، 11ام تیرماه 1403
کد خبر: 169079

ثبت ۱۸۷ دستگاه اجرایی در پنجره ملی خدمات الکترونیکی

منبع: مهر

معاون سازمان اداری استخدامی از ثبت ۱۸۷ دستگاه اجرایی در پنجره ملی خدمات الکترونیکی خبر داد.

محمد پهلوانی در نشست خبری حاشیه نمایشگاه با توضیح اقدامات این سازمان طی سه سال گذشته گفت: از اقدامات مهم سازمان اتصال دستگاه های اجرایی به پنجره ملی خدمات الکترونیکی بود که اکنون ۱۸۷ دستگاه اجرایی ثبت خدمت کردند که شهروندان به راحتی میتوانند از حق و حقوق خود با خبر شوند.

وی افزود: ۸۵ درصد خدمات باید به صورت الکترونیکی و اتصال به پنجره ملی خدمات انجام شود و دستگاه ها باید ۲۰ درصد خدمات خود را هوشمند انجام دهند که هر سال ۲۰ درصد به آن اضافه می شود.

به گفته معاون حکمرانی هوشمند سازمان اداری استخدامی بیش از ۴۸ میلیون نفر از خدمات پنجره ملی خدمات الکترونیکی استفاده می‌کنند و ۲۴۲ دانشگاه ۲۳ شهرداری به آن متصل هستند.

پهلوانی با اشاره به آمار تراکنش های انجام شده گفت: تا سال ۱۴۰۰ حدود دو میلیارد تراکنش انجام شده بود که در دولت شهید رییسی به ۱۳ میلیارد تراکنش رسیده است.

وی افزود: بهبود خدمات الکترونیکی و اصلاح آن از اولویت های ماست و در این راستا ۱۰ دستگاه و ۵۶ خدمت شناسایی و اصلاح فرایند شده‌اند.

معاون سازمان اداری استخدامی در ادامه از راه اندازی سامانه شناسایی دو بعدی خبر داد و گفت: این سامانه در کنار هر کارمند نصب شده و کاربران می‌توانند نظرات خود را از این طریق اعلام کنند که خوشبختانه تاکنون میزان نارضایتی مردم ۱۰ درصد بوده است.

وی افزود: در حال حاضر روزانه بیش از ۶ هزار رأی و نظر از سوی مردم در سامانه ثبت می‌شد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.