امنیت

July 6, 2024
15:05 شنبه، 16ام تیرماه 1403
کد خبر: 169350

به‌روزرسانی حیاتی روترهای جونیپر

منبع: ماهر

جونیپر به‌روزرسانی‌های امنیتی out-of-band را برای رفع یک نقص امنیتی مهم در روترهای این شرکت منتشر کرده است که می‌تواند منجر به دور زدن احراز هویت در برخی از روترها گردد. این آسیب‌پذیری که با شناسه CVE-2024-2973و شدت CVSS 10.0 (بحرانی) شناخته شده است با استفاده از مسیر یا کانال جایگزین در روتر به یک مهاجم در بستر شبکه اجازه می‌دهد تا احراز هویت را دور بزند و کنترل کامل دستگاه را به دست گیرد.

محصولات تحت تأثیر

Session Smart Router :تمام نسخه‌های قبل از 5.6.15 از 6.0 تا 6.1.9-lts و از 6.2 تا 6.2.5-sts
Session Smart Conductor : تمام نسخه‌های قبل از 5.6.15 از 6.0 تا 6.1.9-lts و از 6.2 تا 6.2.5-sts
WAN Assurance Router: تمام نسخه‌های 6.06 قبل از 6.1.9-lts و نسخه‌های قبل از 6.2.5-sts

توصیه‌های امنیتی

اعمال به‌روزرسانی‌های امنیتی: کاربران باید به سرعت به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید شرکت Juniper Networks را بر روی روترها و تجهیزات مربوطه اعمال کنند.
بررسی تنظیمات تجهیزات: اگر تجهیزات روتر از تنظیمات high-availability redundant configurations استفاده می‌کنند لازم است تنظیمات را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنند که بروزرسانی‌های لازم اعمال شده‌اند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.