تلفن همراه

گوشی

July 7, 2024
12:21 یکشنبه، 17ام تیرماه 1403
کد خبر: 169424

بعد از خرید گوشی سامسونگ این هشت کار را انجام دهید

منبع: Peivast

سامسونگ در حوزه نرم‌افزار، رویکرد حداکثری را در پیش گرفته‌ است و بیشتر از هر آنچه به ذهن‌ می‌رسد را در اختیارتان قرار می‌دهد. مزایای این رویکرد واضح است؛ قابلیت‌های بیشتری در گوشی‌تان وجود دارد، دستگاه خود را در بالاترین سطح سفارشی‌سازی می‌کنید و لازم نیست برای هر کاری، برنامه جداگانه نصب کنید.

البته، رویکرد حداکثری به‌خصوص برای افراد غیرفناوری باعث سردرگمی شده و تعامل با گوشی گلکسی را دشوار می‌کند. بیایید کار را ساده کنیم. فهرست زیر، هشت کار را نشان می‌دهد که فکر می‌کنیم هر کاربر جدیدی باید انجام دهد.

۱- تنظیم حساب کاربری سامسونگ
ایجاد حساب کاربری سامسونگ اولین کاری است که هنگام تنظیم دستگاه گلکسی باید انجام دهید. با این کار، داده‌های شما در سامسونگ کلود ذخیره می‌شود در بازیابی آن هنگام گم‌شدن دستگاه یا ارتقا به نسخه بالاتر گلکسی مشکلی نداشته باشید.

صحبت از گم‌شدن گوشی شد؛ شما برای استفاده از خدمات پیداکردن گوشی (Find My Mobile) نیز به حساب کاربری سامسونگ احتیاج دارید. سامسونگ بدون این خدمات نمی‌تواند کمکی به پیداکردن دستگاهتان کند.

شما اگر حساب کاربری سامسونگ ندارید، می‌توانید به آدرس Settings > Accounts and Backups > Manage accounts > Add account > Samsung account بروید و مراحل ایجاد حساب کاربری را طی کنید.

۲- تنظیم Side Key برای راه‌اندازی منوی پاور
واضح است که با فشردن و نگه‌داشتن دکمه پاور، منوی خاموش‌کردن گوشی ظاهر می‌شود. با این‌حال، در گوشی‌های گلکسی با فشردن این دکمه، دستیار صوتی بومی سامسونگ یعنی پیکسبی فعال می‌شود.

شما احتمالا دوست نداشته باشید که به این شکل از گوشی خود استفاده کنید. صحبت‌کردن با دستیار صوتی نسبت به فشردن دکمه، سخت‌تر است و زمان بیشتری می‌برد. برای تغییر این تنظیمات به آدرس Settings > Advanced features > Side key رفته و گزینه Power off Menu را در بخش Press and hold انتخاب کنید.

حالا با فشردن و نگه‌داشتن دکمه پاور به منوی خاموش‌کردن دستگاه دسترسی خواهید داشت. در این منو، گزینه خاموش‌کردن، ریستارت‌کردن، روشن‌کردن حالت اضطراری و راه‌اندازی دستگاه در حالت امن به‌جای دستیار صوتی پیکسبی فهرست شده‌است. این تغییر، کاربرپسندبودن گوشی گلکسی شما را بالاتر می‌برد.

۳- کشیدن انگشت به سمت پایین در صفحه خانه برای دسترسی به پنل نوتیفیکیشن‌ها
تنظیمات ساده اما کاربردی که به‌طور پیش‌فرض در گوشی سامسونگ روشن نیست، کشیدن انگشت به سمت پایین در صفحه خانه برای بازکردن پنل نوتیفیکیشن‌ها است. شما به همین دلیل مجبورید تا انگشتتان را تا بالاترین بخش گوشی بیاورید و به سمت پایین بکشید که این مورد، کار را برای افرادی با دست کوچک سخت می‌کند.

برای تغییر این تنظیمات به آدرس Settings > Home screen بروید و گزینه Swipe down for notification panel را روشن کنید. حالا در هر نظقه از صفحه خانه می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت پایین، به پنل نوتیفیکیشن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین، با دوبار کشیدن انگشت، به تنظیمات سریع دسترسی پیدا می‌کنید.

۴- تغییر برنامه‌های پیش‌فرض به برنامه‌های گوگل
اگر شما برنامه‌های گوگل را به جایگزین‌های سامسونگ ترجیح می‌دهید، با رفتن به آدرس Settings > Apps > Choose default apps می‌توانید آن‌ها را به گزینه پیش‌فرض خود تبدیل کنید.

یک دسته‌بندی مانند برنامه مرورگر را باز کرده و از بین سامسونگ اینترنت، گوگل کروم یا هر مرورگر نصب‌شده دیگری را انتخاب کنید. همین فرآیند را برای دسته‌بندی‌های دیگر مانند Digital assistant app، برنامه تماس و برنامه پیامک نیز ادامه دهید.

۵- حذف‌کردن برنامه‌های ناخواسته سامسونگ
هر گوشی سامسونگی که می‌خرید، دارای بیش از 30 برنامه از پیش نصب‌شده است که حتی شامل برنامه‌های سیستمی مانند ساعت و تقویم هم نمی‌شود. برخی از این برنامه‌ها کاربردی‌اند و بقیه نیستند. به آدرس Settings > Apps رفته و روی اپ مدنظر بزنید تا صفحه اطلاعات آن باز شود. حالا برای حذف‌کردن برنامه ناخواسته، روی Unistall و بعد OK بزنید تا پاک شود.

اگر تعداد برنامه‌ها زیاد باشد، این روش کمی طول می‌کشد. برای پاک‌کردن یکباره برنامه‌ها، مراحل زیر را انجام دهید:

صفحه اپ‌ها را در صفحه خانه باز کرده و روی برنامه مدنظر نگه دارید
در منوی بازشده، Select را بزنید
همه اپ‌های مدنظر را انتخاب کرده و روی Unistall بزنید
روی پیام نوشته شده، گزینه OK را انتخاب کنید
توجه داشته باشید که برخی از برنامه‌های سامسونگ مانند گلکسی استور، پیکسبی، Secure Folder، مای گلکسی، AR Zone، سامسونگ فری و غیره جزوی از ONE UI هستند و پاک نمی‌شوند. حتی برخی از این برنامه‌ها را نمی‌توان غیرفعال کرد.

۶- مخفی‌کردن برنامه‌های ناخواسته از فهرست اپ‌ها
برای اپ‌هایی که حذف یا غیرفعال نمی‌شوند، روشی وجود دارد تا آن‌ها را حداقل از جلوی دیدتان کنار بزنید. شما می‌توانید برنامه‌ها را مخفی کنید تا بی‌خودی فهرست اپ‌ها را شلوغ و پیداکردن اپ‌های موردعلاقه را دشوار نکنند.

برای این کار به آدرس Settings > Home screen > Hide apps رفته و همه اپ‌های مدنظر را انتخاب کنید. وقتی همه برنامه‌های غیرضروری را انتخاب کردید، روی Done بزنید.

۷- دوبار کلیک روی دکمه پاور برای راه‌اندازی سریع دوربین
مدام لحظه‌های خاطره‌انگیز را به‌خاطر کندی بازشدن اپ دوربین از دست می‌دهید؟ خوشبختانه، می‌توانید گوشی سامسونگ خود را طوری تنظیم کنید که با دوبار زدن روی دکمه پاور، دوربین را باز کند.

مراحل زیر را برای این کار انجام دهید:

به Settings > Advanced features > Side key بروید
گزینه Double press را روشن کرده و Quick launch camera را انتخاب کنید
اگر از برنامه دوربین شخص ثالث به‌جای دوربین پیش‌فرض استفاده می‌کنید، Open app را انتخاب کرده و روی آیکون تنظیمات بزنید. بعد در صفحه برنامه‌ها، روی اپ مدنظر بزنید

۸- دانلود برنامه Good Lock
بسیاری از افراد نمی‌دانند که برنامه سامسونگ گود لاک چیست. Good Lock برنامه‌ای کامل برای سفارشی‌سازی گوشی‌های گلکسی است. چندین ماژول در این برنامه وجود دارد که بخش‌های خاصی از رابط کاربری را مانند صفحه خانه، صفحه قفل، پنل نوتیفیکیشن‌ها و غیره هدف گرفته‌است.

شما برای تغییر آیکون اپ‌ها، مخفی‌کردن برچسب آیکون برنامه، تغییر لایه‌بندی صفحه تازه‌ها، اصلاح پنل تنظیمات سریع و غیره می‌توانید از گود لاک بهره بگیرید. Good Lock اولین برنامه‌ای است که همه طرفداران گلکسی باید آن را روی دستگاه سامسونگی خود نصب کنند تا بیشترین استفاده را از رابط کاربری One ببرند.

هشت کاری که باید در گوشی سامسونگ خود انجام دهید
گوشی‌های سامسونگ قابلیت‌های زیادی دارند که جستجو در میان آن‌ها گاهی دشوار است. بیشتر ویژگی‌های پیش‌فرض به‌درستی کار می‌کنند و امکانات خوبی برای کاربردهای روزمره دارند.

جدا از هشت قابلیت بالا، ویژگی‌های زیاد دیگری وجود دارد که با تغییر آن‌ها می‌توانید مانند یک حرفه‌ای از دستگاه گلکسی استفاده کنید. کمی وقت بگذارید و در تنظیمات سامسون بگردید و قابلیت‌های مختلف را امتحان کنید.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.