تلفن همراه

گوشی

July 10, 2024
15:46 چهارشنبه، 20ام تیرماه 1403
کد خبر: 169669

انجمن واردکنندگان موبایل به «انجمن موبایل ایران» تغییر نام داد

منبع: Peivast

نام انجمن واردکنندگان موبایل با هدف در نظر گرفتن منافع تولیدکنندگان و واردکنندگان به «انجمن موبایل ایران» تغییر پیدا کرد.

انجمن واردکنندگان موبایل از این پس تحت عنوان انجمن موبایل ایران فعالیت می‌کند. طرفداران این تغییر معتقدند درصد زیادی از واردکنندگان به سمت تولید رفته‌اند و در نتیجه این دو گروه در یک انجمن فعالیت می‌کنند. اما به نظر می‌رسد این اتفاق نظر تولیدکنندگان را جلب نکرده است.

اسماعیل ارغوان، دبیر انجمن موبایل ایران درباره تغییر نام انجمن واردکنندگان موبایل گفت: انجمن با همان نام قبلی‌اش به رسالتی که داشت عمل می‌کرد و پیگیر مسائل صنف بود. با توجه به اینکه تعداد زیادی از شرکت‌های عضو انجمن به سمت تولید رفته‌اند، ما احساس کردیم که جای کلمه تولید در عنوان‌مان خالی بود.

ارغوان ادامه داد: ما نمی‌توانستیم نام انجمن را به تولیدکننده و واردکننده تغییر بدهیم به همین دلیل هیات مدیره مصوب کرد که نام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی تغییر کند و در اساس‌نامه‌ هم تولید، واردات و صادرات ذکر شده است.

به گفته دبیر انجمن موبایل، هدف از تغییر نام، مورد پذیرش قرار گرفتن انجمن توسط بخش‌های دولتی است. ارغوان گفت که فاصله بخش خصوصی و دولتی را انجمن موبایل به عهده گرفته است. همچنین حفظ حقوق اعضا و مصرف‌کننده اصلی‌ترین هدف از تغییر نام است.

ارغوان با اشاره به اینکه درحال حاضر ۳۰ شرکت واردکننده در انجمن به سمت تولید رفته‌اند تاکید کرد: موضوع تولید، واردات و صادرات به صورت جاگانه نیست و وظیفه ما حمایت از حقوق همه اینهاست.

او درباره نبود وابستگی انجمن به ارگان‌های دولتی گفت: انجمن موبایل همچنان زیر نظر اتاق بازرگانی ایران است. اتاق به نوعی وابسته به وزارت صمت است، اما به صورت کلی انجمن هیچ وابستگی به دولت ندارد.

در همین خصوص مهدی بهوندی، قائم مقام گروه تولیدی تجاری بلوم درباره تغییر نام انجمن واردکنندگان موبایل گفت: اگر هدف از تغییر نام انجمن حمایت از حقوق واردکنندگان باشد، این تغییر نام ضرورتی ندارد، زیرا ماهیت فعالیت بازرگان تحت عنوان واردکنندگان است.

بهوندی در نهایت اشاره کرد: الان در انجمن دقیقا قرار است از منافع کدام گروه حمایت شود؟ زیرا منافع تولیدکننده و واردکننده متفاوت است. باتوجه به اینکه انجمن تولیدکنندگان موبایل هم وجود دارد و زیر نظر وزارت صمت است، تغییر نام انجمن واردکنندگان موبایل به انجمن موبایل ایران، نامفهوم است و دلیل منطقی ندارد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.