تلفن همراه

فناوری

گوشی

لبه تکنولوژی

July 1, 2013
18:35 دوشنبه، 10ام تیرماه 1392
کد خبر: 55915

تشخیص خودکار خلق وخوی کاربران روی گوشی هوشمند

گروهی از محققان مرکز تحقیقاتی مایکروسافت ابزار جدیدی برای گوشیهای هوشمند ارایه کردهاند که بر اساس فعالیتهای کاربر، محل قرار گرفتن او و زمان شبانهروز میتواند حالات و خلق و خوی وی را تشخیص دهد.
محققان در گزارش نهایی مربوط به این ابزار هوشمند نوشتهاند: «سنجش حالات، روحیه و خلق و خوی کاربران میتواند یک اکوسیستم دیجیتالی قابل ملاحظه را روی دستگاههای الکترونیکی کاربران ارایه دهد تا گوشی هوشمند بتواند به صورتخودکار میزان حوصله داشتن کاربر و حالات روحی او را با دوستان نزدیک و اعضای خانواده در میان بگذارد».
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش آمده است: «یکی از نگرانیها در مورد این ابزار حفظ حریم خصوصی کاربران است. اطلاعات مربوط به حالات و خلق و خوی کاربران در شبکههای اجتماعی تنها زمانی به صورت خودکار بهاشتراک گذاشته میشود که شخص از قبل این اجازه راداده باشد. با این اتفاق کاربران میدانند که چه زمان بهتر است با دوست خود صحبت کنند».
 
شرکت مایکروسافت این ابزار را که MoodScope  نام دارد به مدت دو ماه روی 32 کاربر آزمایش کرد و در نهایت توضیح داد که ابزار یاد شده در 66 درصد موارد حالات کاربران را به درستی تشخیص داده است. این ابزار به صورت یادگیرنده عمل میکندکه گفته میشود پس از گذشت مدتی میزان درستی تشخیصهای آن تا 93 درصد افزایش میابد.
مایکروسافت توضیح داده است که ابزار MoodScope برای تشخیص حالات کاربران به هیچ حسگر اضافی نیاز ندارد و روزانه تنها 3.5 میلیوات انرژی مصرف میکند.
 
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.