چرخه عمر سیم کارت اعتباری رایتل اعلام شد

 

رایتل، عرضه کننده سیم کارت های نسل سوم تلفن همراه چرخه عمر سیم کارت های اعتبار ی خود را اعلام کرد.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، پس از خرید سیم کارت، وضعیت آنها به صورت پیش فرض غیرفعال است و سیم کارت با برقراری اولین تماس، اتصال به اینترنت و ارسال پیامک و پیام چند رسانه ای یا اولین شارژ از حالت غیرفعال به فعال تبدیل می شود.
در صورتی که مبلغ اعتبار یا مهلت استفاده از اعتبار به اتمام رسیده باشد، سیم کارت از حالت فعال به یکطرفه تبدیل خواهد شد. سیم کارت یکطرفه تنها می تواند تماس های ویدوئی و صوتی، پیامک و پیام چند رسانه ای را دریافت کند.
امکان تماس با مرکز تماس رایتل و تلفن های اضطراری برای سیم کارت یکطرفه وجود دارد و مشترک در صورت شارژ مجدد از حالت قطع یکطرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
در صورتی که مشترک به مدت ۲۷۰ روز مداوم در حالت یکطرفه باقی بماند به صورت دو طرفه قطع خواهد شد. به این معنی که تمامی خدمات به جز امکان تماس با مرکز تماس رایتل و تلفن های اضطراری برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می تواند با شارژ مجدد از حالت قطع دوطرفه به فعال تبدیل شود.
همچنین در صورتی که مشترک به مدت ۹۰ روز مداوم در حالت قطع دو طرفه باقی بماند، سیم کارت و شماره همراه او منقضی شده و قابل واگذاری به دیگران خواهد بود.
گفتنی است که در صورت عدم فعال سازی سیم کارت اعتباری به مدت شش ماه از تاریخ خرید، بسته هدیه سیم کارت غیر قابل استفاده خواهد بود.

URL: https://www.ictna.ir/id/052557/

Code: 052557