گوگل به دنبال راهی برای اجرای نرم‌افزارها بدون نیاز به نصب است

تیم کرومیوم گوگل در پی راهی برای اجرای نرم افزار ها بدون نیاز به نصب آن ها و فقط با یک کلیک بر روی لینک است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت گوگل سخت در تلاش است تا نرم افزار های کروم، مرورگر وب این شرکت، به سرعت پیشرفت نمایند. این کمپانی به تازگی rich notification و in-app payment و app launcher را به مرورگر های خود اضافه نموده بود اما به تازگی در پی ساخت نرم افزار هایی ست که بتواند با کلیک کردن بر روی یک لینک اجرا شوند.
 
 
2 عنصر متفاوت در ساخت این نرم افزار ها هستند. نرم افزار های موقتی (شما می توانید این نرم افزار ها را در لینک  //flags/#enable-ephemeral-apps flag فعال کنید) که به شما اجازه می دهد تا پیش از نصب نرم افزار کروم، بتوانید آن را اجرا کنید. نرم افزار های لینک دار موقتی ( که می توانید در لینک //flags/#enable-linkable-ephemeral-apps flag آن را فعال کنید) که به شما اجازه می دهد تا با استفاده از هایپر لینک ها آن را اجرا کنید.
برای اولین بار این دو ویژگی را توسعه دهنده کرمیوم متن باز شرکت گوگل، یعنی فرنسیس بوفرت ایجاد کرده است. اولین ویژگی نزدیک به یک ماه پیش و دومین ویژگی دیروز اضافه شد.
 
 
گوگل رابط کاربر سیستم اجرا کننده نرم افزار را با توجه به این نرم افزار های موقتی تغییر داده است. شرکت گوگل، یک دکمه اجرا نیز در نتایج جستجوی خرید نرم افزاری هایش قرار داده است، که برای این تعبیه شده است تا بدون نصب نرم افزار بر مرورگر خود آن را اجرا کنید. اگر نرم افزار هیچ پیغام امنیتی نداشته باشد آن نرم افزار بسرعت اجرا خواهد شد.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/059160/

Code: 059160