باشگاه مدیران

۵مسیر چالش برانگیز پیشروی CIOها که منجر به رشد یا شکست شرکت خواهد شد

1- تبدیل شدن CIO به CDIO. آی تی شانس خود را در بازار محصولات دیجیتالی امتحان می کند.
سال آینده، سال محصولات دیجیتالی است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سال آینده آی تی رشد چشمگیری خواهد داشت و CIO نیز این فرصت را دارد تا گوی سبقت را از رقیبان خود برباید. سال های قبل نیز شاهد آن بودیم که برخی از شرکت ها قصد داشتند تا بازار محصولات دیجیتالی را از آن خود کنند. اما سال 2014 نیاز به تمرکز بیشتری بر شناسایی شیوه های دستیابی به این مهم دارد. سال 2014 سال نزدیک کردن IT و بازار محصولات دیجیتال است و اگر CIO بتواند از آن بهره برداری کند سال تبدیل CIO به CDIO خواهد بود.
 
2- اندازه گیری همه چیز
اطلاعات در تمامی دوره های تاریخ دست برتر بوده است، اما امسال به سطحی فراتر خواهیم رسید. تکنولوژی پیشرفته یعنی ابزار و توانایی بیشتر در اندازه گیری، ذخیره سازی و معنی بخشی به این اطلاعات. این طیف وسیع اطلاعات، از عادت های مشتریان تا جزئیات مدیریت بازار و فرآیند های عملیاتی، از اطلاعات عمومی تا شخصی ترین اطلاعات – برای درک عمق این اطلاعات تنها کافی ست به نرم افزار NIKE برای ثبت و ذخیره کردن عادت های ورزشی کاربران یا نرم افزار Sleep Cycles برای بررسی و ذخیر الگو های خواب آن ها توجه کنید – همه و همه به معنی داشتن آگاهی بیشتر است، که در سایه آن دانش و قدرت بیشتر به ارمغان خواهد آمد. برای شرکت CIO این موضوع به معنای پیشرفت در دنیای فناوری اطلاعات است.
 
3- عصر کارگران دورکار
کارگران در سال 2014 متفاوت خواهد بود. کار کردن در همه جا و در هر زمان هدفی است که در سال 2014 محقق خواهد شد. تبلت ها و تلفن های هوشمند راه حل های آی تی برای حل مشکل کارکنان دور کار است. امروزه گوشی های تلفن همراه باز به همان اندازه گوشی های دهه 80 میلادی شده اند. البته کارکرد تلفن همراه در سال 2014 فرای ویژگی های معمول دستگاه تلفن همراه خواهد بود. کارکرد تلفن همراه یعنی دسترسی به مقصد مورد نظر از هر مکان ممکن. پس CIO نیز باید به سمت تولید بیشتر نرم افزار، البته نرم افزار هایی که بر پایه به اشتراک گذاری مطالب هستند، مانند Yammy حرکت کند. در هر پیشه ای که مشغول به کار هستید دورکاری و سرویس های WiFi مانند آب برای بقای دفتر کارتان ضروری خواهد بود.
 
4- نیاز آی تی به سرعت بیشتر
وقتی در خانه هستید هر زمان که اراده کنید می توانید با پرداخت چند پوند ناقابل نرم افزار دلخواه خود را بارگذاری و نصب کنید. در سال 2014 بهانه ای از شرکت های حوزه IT برای همراه نبودن با سرعت محصولات دیجیتال قابل قبول نخواهد بود. IT باید مبتکر و سریع شود. در جهانی که چرخ های توسعه و پیشرفت هر روز سریع تر به  پیش می روند و فاصله ی میان پیشرفت های عظیم کم و کمتر می شود ( و در این اواخر به صفر رسیده است.) شرکت CIO باید در سال آینده اعتماد مشتریان را به خود جلب کند.
 
5- IT بسیار مهم تر از آن است که شکست بخورد.
از آنجایی که فعالیت ها در حوزه IT به اندازه دیگر حوزه های تکنولوژی مورد توجه قرار نمی گیرد. این موضوع غیر قابل انکار است که CIO در سال 2014 یا رشد عظیمی خواهد کرد یا از بین خواهد رفت.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/059634/

Code: 059634