رشد سالانه ۲۶ درصدی خدمات ابری تحلیلی تا سال ۲۰۲۰

منبع: همکاران سیستم
همگان به‌خوبی می‌دانند که خدمات پردازش ابری و سیستم‌های تحلیل داده پرسرعت‌ترین بخش‌ها در صنعت فناوری اطلاعات محسوب می‌شود. اگر آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید، یک ترکیب موفق در اختیار خواهید داشت که طی ۵ سال آینده رشد سالانه ۲۶ درصدی آن را شاهد خواهید بود.این نتایجی است که مرکز تحقیقاتی Research and Markets در آخرین بررسی خود به دست آورده و گزارش نهایی آن را به‌تازگی برای بازار جهانی خدمات تحلیلی پردازش ابری منتشر کرده است.
افزایش سازگاری با ابزارهای تحلیل داده یکی از نکات اصلی در این بازار محسوب می‌شود که مرکز تحقیقاتی مذکور به آن پی برده است. بسیاری از سازمان‌ها با ابزارهای تحلیل داده سازگاری پیدا می‌کنند تا از این طریق به الگوهای مصرف، خریدهای مشتری و دیگر عوامل که بر افزایش درآمد، کاهش هزینه و بالا بردن میزان وفاداری مشتری تاثیر دارد، پی ببرند.
این مرکز تحقیقاتی توضیح داده است که HP، IBM، مایکروسافت، اوراکل و SAP از بزرگترین شرکت‌های محسوب می‌شوند که چنین ابزارهایی را تولید می‌کنند.
کلان داده یکی از گرایش‌های قابل توجه برای سازمان‌ها محسوب می‌شود که Research and Markets به آن اشاره کرده است. 
این مرکز تحقیقاتی گفت: «بهره‌مندی از ابزارهای تحلیلی ابری همراه با مدیریت داده‌های سازماندهی نشده به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به اطلاعات مهم دسترسی داشته باشند و در هر زمان بهترین تصمیم را در راستای اهداف کسب‌وکار خود اتخاذ کنند».

URL: https://www.ictna.ir/id/067352/

Code: 067352