اینتل ۴۰ درصد از تراشه‌ LTE آیفون 7 را تامین می‌کند

منبع: زومیت
گزارش منتشر شده توسط موسسه‌‌ی تحقیقاتی CLSA نشان از این دارد که اینتل بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد از تراشه‌های LTE مورد استفاده در آیفون ۷ را تولید خواهد کرد. با زومیت همراه باشید.
 
براساس گزارش منتشر شده توسط موسسه‌ی تحقیقاتی CLSA، اینتل تولید بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد از تراشه‌های LTE مورد استفاده در آیفون‌ ۷ اپل را بر عهده خواهد گرفت. این کمپانی تراشه‌ی XMM 7360 LTE را از نوع LTE Cat. 10 در اختیار اپل قرار خواهد داد که ارمغان آن سرعت دانلود ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه از طریق آیفون ۷ مبتنی بر این تراشه‌ها است.
 
اپل در آیفون ۶ اس با پشتیبانی از LTE Advanced سرعت دانلود داده‌ها با نرخ ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را تضمین می‌کند. بسیاری از رقبای اپل نظیر کمپانی‌های سامسونگ، ال‌جی و اچ‌تی‌سی در گوشی‌های هوشمند خود از تراشه‌هایی استفاده می‌کنند که بصورت اسمی قادرند به سرعت ۴۵۰ تا ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه در بستر شبکه‌های LTE دست یابند. از جمله‌ی محصولات این کمپانی باید به گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۶، گلکسی نوت ۵، ال‌جی جی۴، ال‌جی جی ۵ و وان ام ۹ اچ تی سی اشاره کرد.
 
البته باید به این نکته اشاره کرد که داده‌های تئوریک در مورد قابلیت دانلود و آپلود گوشی‌های هوشمند با عملکرد حقیقی آنها دو موضوع جداگانه هستند. البته هر اندازه که کیفیت مودم LTE مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند بهتر باشد، تجربه‌ی استفاده از شبکه‌های LTE نیز بسیار بهبود خواهد یافت.
 
سال گذشته گزارشی منتشر شده بود که حکایت از تصمیم اپل برای استفاده از تراشه‌های LTE مدل 7360 اینتل در آیفون ۷ این کمپانی داشت. در صورتی که این موضوع رنگ واقعیت به خود بگیرد، در این صورت باید این حرکت را پایان همکاری با کوالکام و قطع اتکای اپل به کوالکام برای استفاده از مودم‌های LTE خواند. در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که اپل احتمالا درصدد کاهش وابستگی به کوالکام در تولید آیفون ۷ است. البته گزارش CLSA به این موضوع اشاره کرده که اپل درصدد قطع کامل همکاری با کوالکام نیست و در نظر دارد تا سهم این کمپانی را از تامین تراشه‌های LTE کاهش دهد. کوالکام در سه سال اخیر تامین کننده‌ی اختصاصی تراشه‌های مودم LTE برای اپل بوده است.
 
براساس شنیده‌ها، اپل در نظر دارد تا با دریافت گواهی طراحی تراشه‌های LTE اینتل، همچون سری تراشه‌های A که در محصولات مبتنی بر iOS این کمپانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تراشه‌های LTE خود را نیز بصورت انحصاری تولید کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/076511/

Code: 076511