تنها ۳ درصد از بازی‌های E3 2016 شخصیت اصلی زن داشتند

منبع: دیجی کالا
۵۹ بازی در نمایشگاه E3 2016 حضور داشتند که تنها ۳ درصد آن‌ها از شخصیت اصلی زن برخوردار بودند. این آمار را سازمان Feminist Frequency منتشر کرده است. در حقیقت باید به این موضوع اشاره کنیم که تنها دو بازی ReCore و Horizon Zero Dawn از قهرمان اصلی زن بهره می‌برند و ۲۴ بازی قهرمان اصلی مرد داشتند. بازیهای دیگر هم به گیمرها حق انتخاب می‌دادند که جنسیت قهرمان اصلی بازی را انتخاب کنند.
 
این سازمان سال گذشته هم تحقیقی را در این زمینه انجام داده انجام داده بود. سال گذشته ۹ درصد بازی‌های به نمایش در E3 از شخصیت اصلی زن برخوردار بودند و ۳۲ درصد بازی‌ها هم شخصیت اصلی مرد داشتند. در بازی‌های دیگر هم به کاربران این اجازه داده می‌شد که خودشان جنسیت قهرمان اصلی بازی را انتخاب کنند.
 
اطلاعاتی که سازمان Feminist Frequency منتشر شده، مربوط به بازی‌هایی می‌شود که شرکت‌های مایکروسافت، سونی، یوبی‌سافت، بتسدا و نینتندو به نمایش درآوردند. البته این سازمان گفته که بازی‌هایی که بعدا به نمایش درآمدند هم تاثیری در آمار منتشر شده نداشته‌اند.
 
این سازمان درباره تحقیقاتی که انجام داده گفته:” اختلاف آماری که میان نتایج تحقیقات امسال و سال گذشته به وجود آمده، نشان می‌دهد که بازی‌ها سعی می‌کنند که یک قهرمان مرد را نشان دهند. این درحالی است که همیشه سعی می‌کنیم دختران را هم به تجربه‌ی بازی‌هایی تشویق کنیم که قهرمان اصلی آن‌ها مرد است. از طرف دیگر پسران و مردان را به ساخت  و تجربه‌ی بازی‌هایی که شخصیت اصلی آن‌ها زن است را تشویق نمی‌کنیم. به همین دلیل ساخت بازی با شخصیت اصلی زن کمتر می‌شود.”
 
سازمان Feminist Frequency نموداری هم منتشر کرده که می‌توانید آن را ببینید:
 

URL: https://www.ictna.ir/id/077998/

Code: 077998