گلکسی S22 احتمالا به سیستم خنک‌کننده محفظه بخار مجهز می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
سامسونگ احتمالا با اگزینوس ۲۲۰۰ قدرت بسیار بالایی را در اختیار کاربران سری گلکسی S22 قرار می‌دهد، ولی باید به نحوی دمای قطعات داخلی دستگاه را کنترل کند. به نظر می‌رسد که راهکار کره‌ای‌ها برای حل این مشکل استفاده از فناوری محفظه بخار (Vapor Chamber) است.
 
بر اساس گزارش جدید وب‌سایت دیجی‌تایمز، سامسونگ به‌عنوان یکی از اولین شرکت‌هایی که از سیستم خنک‌سازی محفظه بخار استفاده کرده بود، دوباره قرار است در سال ۲۰۲۲ این فناوری را به گوشی‌های پرچمدار خود بیاورد. اگرچه در این گزارش صراحتا اعلام نشده که محفظه بخار به گلکسی S22 خواهد آمد، ولی چنین فناوری‌های پیشرفته‌ای معمولا برای دستگاه‌های رده بالا ارائه می‌شوند.
 
مطابق شایعات قبلی، اگزینوس ۲۲۰۰ به لطف گرافیک AMD می‌تواند اسنپدراگون ۸۸۸ و اسنپدراگون ۸۹۵ را پشت سر بگذارد و حتی در بخش توان گرافیکی از A15 بایونیک اپل هم قوی‌تر ظاهر شود. ولی این سوال برای کاربران پیش آمده بود که چیپست پرچمدار بعدی سامسونگ چگونه دمای خود را کنترل خواهد کرد.

با توجه به فضای بسیار فشرده داخل گلکسی S22، دمای اگزینوس ۲۲۰۰ می‌تواند به حد گلوگاه حرارتی برسد، اما فناوری محفظه بخار قادر به کاهش اثرات گرمایی است. پیش‌تر در شایعات گفته شده بود که حتی اپل هم ممکن است در سری آیفون ۱۳ یا آیفون ۱۴ از محفظه بخار استفاده کند.
 
سامسونگ قبلا در برخی مدل‌های گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی نوت ۲۰ اولترا از فناوری محفظه بخار استفاده کرده بود اما سایر مدل‌ها را با پدهای گرافیتی چندلایه به بازار فرستاد. اگرچه هنوز زمان نسبتا زیادی تا معرفی رسمی سری گلکسی S22 باقی مانده، اما انتظار داریم که در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود.
 
کره‌ای‌ها در حال حاضر تمرکز اصلی خود را روی رویداد ۲۰ مرداد گذشته‌اند، رویدادی که احتمالا محصولات مختلفی مثل گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فلیپ ۳، گلکسی واچ ۴ و گلکسی بادز ۲ در آن معرفی می‌شوند.

URL: https://www.ictna.ir/id/126226/

Code: 126226