رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: رمزارزها دارایی‌های پرریسکی هستند

منبع: دیجیاتو
 
«گری گنسلر»، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مصاحبه با «واشنگتن پست» در مورد آینده رمزارزها صحبت کرد. وی می‌گوید رمزارزها در بسیاری از موارد پشتوانه‌ای ندارند و دارایی سوداگرانه‌ای محسوب می‌شوند. گنسلر همچنین از تلاش SEC برای وضع قوانین سخت‌گیرانه در مورد این صنعت با هدف جلوگیری از پولشویی و در راستای تطبیق فعالیت‌های آن با قوانین مالیاتی خبر داد.
 
برخی کارشناسان بازار رمزارز می‌گویند صحبت‌های زاویه‌دار گری گنسلر به عنوان رئیس SEC بر روند تغییرات قیمت بازار بی‌تاثیر نخواهد بود، زیرا نشان می‌دهد این نهاد ممکن است روزهای سختی را برای بازار رمرزارزها به وجود بیاورد و حتی می‌تواند تا حدی نیز بر نوسانات قیمت رمزارزهای مختلف در بازار تاثیرگذار باشد.
 
آینده رمزارزها و رشد پلتفرم‌های معاملاتی دیجیتال یکی از موضوعات مهمی است که طی یکسال گذشته بیش از هر زمان دیگری مورد توجه دولت‌ها قرار گرفته است. رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌گوید فناوری رمزارزها بنیاد باعث آسیب زدن به ثبات سیستم مالی شود. وی نیز خواستار آن است که این حوزه مالی نیز با چارچوب‌های قانونی و سیاست‌های عمومی مالی بتوانند به کار خود  ادامه بدهند. گنسلر می‌گوید افزایش یا کاهش شدید قیمت رمزارزها صرفا توسط بازار تعیین می‌شود.
 
گری گنسلر در ادامه صحبت‌های خود به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هشدار داد و اضافه کرد SEC این قدرت را دارد تا وارد عمل شده و قوانین سخت گیرانه‌ای برای این حوزه درنظر بگیرد تا از سرمایه افراد محافظت کند زیرا حفاظت از سرمایه مردم را یکی از وظایف خود می‌داند.
 
وی درنهایت اعلام کرد طبق تعاریف معمول، نمی‌توان رمزارزها را نوعی پول دانست و از رمزارزها به عنوان ابزاری برای فرار از قوانین مالی جاری یاد کرد.
 
برخی متخصصان بازار رمزارزها بر این باورند که صحبت‌های گری گنسلر در مصاحبه با واشنگتن پست می‌تواند بر روند قیمت رمزارزها تا حدی تاثیرگذار باشد، زیرا رویکرد نهادهای قانون گذاری همچون SEC در آینده رمزارزها نقش دارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/128766/

Code: 128766