MTN اولین مجوز 5G را در نیجریه دریافت کرد

ICTna.ir - گروه MTN در نیجریه موفق شد نخستین مجوز 5G خود را در پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا دریافت کند.

MTN Yemen.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،‌ این مجوز راه را برای فعالیت بزرگترین اپراتور بی‌سیم قاره آفریقا هموار می‌کند تا اینترنت سریع‌تری را برای مصرف‌کنندگان و مشاغل تامین کند.

به گفته کمیسیون ارتباطات نیجریه، شرکت MTN Nigeria Communications Plc یکی از دو مجوز اعطایی را به دست آورده است و Mafab Communications Ltd با شکست دادن واحد آفریقایی Bharti Airtel دومین مجوز را دریافت کرد.

هر دو شرکت MTN نیجریه و Mafab به دور یازدهم مزایده رسیدند که در آن مبلغ پیشنهادی 275.9 میلیون دلار برای هر مجوز تعیین شد و این مبلغ بالاتر از بهای قطعی 197.4 میلیون دلاری بود.

عیسی پانتامی، وزیر ارتباطات نیجریه گفت: قصد داریم شبکه 5G را در همه مناطق مهم و شهری کشور مستقر کنیم و تا سال 2025 به بزرگترین شبکه ارتباطی آفریقا تبدیل شویم.

او افزود: فناوری 5G در حمایت از نهادهای امنیتی نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت و این نهادهای امنیتی از آن استفاده خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند همه ما نیجریه ایمن هستند.

MTN بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشورهای غرب آفریقا است و با اپراتور محلی Globacom، دومین اپراتور بزرگ نیجریه رقابت می‌کند.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/131366/

Code: 131366