عضو هیات مدیره همراه اول: سرمایه‌گذاری مهمترین چالش این روزهای شبکه ارتباطات سیار است

ICTn.ir – یک عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران، سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه ارتباطی تلفن همراه را مهمترین چالش این روزهای این صنعت عنوان کرد.

687687_1_0.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بابک تراکمه در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام گفت: حوزه ارتباطات سیار، لبه تکنولوژی است و 5G هم تکنولوژی لبه است و اگر نتوانیم همگام با این تکنولوژی پیش برویم، یک سال عقب ماندگی معادل ۱۰ سال خواهد بود.

او افزود: نرخ ارز برای تمامی اپراتورها به یک چالش بسیار جدی تبدیل شده است و زمانی جدی‌تر می‌شود که افزایش نرخ ارز با افزایش تعرفه و افزایش هزینه خدمات همخوانی ندارد و با هم بالا نمی‌روند.

تراکمه با اشاره به اینکه این هنر میدریت اپراتورهاست که بتوانند توسعه شبکه و عدم فشار به مصرف‌کننده را در شرایط موجود مدیریت کنند، اظهار داشت: این چالش ویژه‌ای است که باید در عین اینکه منابع‌مان ریالی و محدود است، توسعه دهیم.

او افزود: در دو سال گذشته ترند عجیبی را روی مصرف دیتا در شبکه همراه اول تجربه کردیم و به واسطه تغییر لایف‌استایل مشتریان هم در زمینه‌های تحصیلی و هم دورکاری میزان مصرف دیتای موبایل دو برابر شد و همه این موارد دست به دست هم دادند تا روی آن بخش از سرویس که به مخاطب می‌رسد، کار کنیم و تجربه بهتری از سرویس را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهیم.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/131681/

Code: 131681