مدیرعامل GLX درباره شاهین ۳: کیفیت‌مان را افزایش داده‌ایم

منبع: Digiato
 
جی‌ال‌ایکس در نمایشگاه تلکام ۱۴۰۰ با چندین محصول جدید حاضر شده بود که مهمترین آن‌ها، جی‌ال‌ایکس شاهین ۳ است. این گوشی یکی از ارزان‌ترین گوشی‌های 5G بازار بوده و قرار است با میان‌رده‌های بازار رقابت کند.
 
جی‌ال‌ایکس شاهین ۳ اولین گوشی ایرانی با پشتیبانی از تکنولوژی 5G است که مشخصات قابل قبولی داشته و مدیرعامل این شرکت «حمید سعیدی» بر کیفیت آن تاکید زیادی دارد. سعیدی به دیجیاتو در رابطه با حرف و حدیث‌های پیرامون گوشی‌های ایرانی می‌گوید: «شرکت‌های کمی در دنیا هستند که گوشی‌ها را طراحی می‌کنند. این شرکت‌ها عموما طراحی‌های خود را به برند‌های سراسر دنیا می‌فروشند که عموما هم در قالب مشارکت محدود است. برای مثال همین شاهین ۳ که به صورت اختصاصی در بازار خاورمیانه توسط جی‌ال‌ایکس عرضه می‌شود، در آمریکا، آفریقا و ویتنام هم عرضه می‌شود، اما صدمه‌ای به بازار ما وارد نمی‌کند چون انحصاری برای همان بازار است. به منظور کاهش هزینه‌ها، مجبور هستیم با شرکت‌های دیگر همکاری کنیم، اما اگر استقبال کاربران از گوشی‌های ما بیشتر شد، یه سراغ طراحی‌های اختصاصی می‌رویم.»
 
البته شاهین ۳ از همین ابتدای حضور خود در بازار کشور، با رقبای زیادی روبرو شده است؛ از سنیگن‌وزن‌های بازار مانند سامسونگ و شیائومی گرفته تا برند‌هایی مانند ریلمی و پوکو، همگی رقبای شاهین ۳ هستند.
 
با این وجود سعیدی باور دارد با تکیه بر جدیدترین فناوری‌های روز مانند 5G و دوربین‌های پیشرفته با بهره‌مندی از هوش مصنوعی، می‌توان در همین بازار نیز رقابت کرد و با توجه به این که جی‌ال‌ایکس هم در طول این ۱۴ سال پیشرفته داشته، کاربران بیشتر از قبل به سراغ برند‌های ایرانی می‌روند، خصوصا که شاهین ۲ توانسته بود رضایت ۹۵ درصد از خریداران را جلب کند.
 
سعیدی در ادامه صحبت‌های خود با دیجیاتو به این نکته اشاره می‌کند که هدف شرکت جی‌ال‌ایکس ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش و همکاری با شرکت‌های تولید‌کننده لوازم جانی است تا خریداران گوشی‌های این شرکت از این نظر با مشکلی مواجه نشوند.
 
با این حال باید دید شاهین ۳ چقدر می‌تواند در بازار موبایل کشور که معمولا روی خوشی به برند‌های ایرانی نشان نداده، موفق شود. آیا تضمین کیفیت بهتر و مشخصات فنی بروز می‌تواند برگ برنده جی‌ال‌ایکس باشد؟

URL: https://www.ictna.ir/id/131740/

Code: 131740