ایرانسل صدرنشین سرعت اینترنت موبایل 4G

ICTna.ir - مقایسه سرعت انتقال داده مشترکان تلفن همراه ایران در فناوری نسل چهارم طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ حاکی از آن است که ایرانسل با متوسط سرعت ۱۲.۵ مگابیت بر ثانیه در صدر جدول رقابت با همراه اول و رایتل بر سر سرعت اینترنت قرار دارد.

operators mobile logo.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت ارتباطات در ایران مشخص شد رایتل با سرعت ۱۲.۲ مگابیت بر ثانیه در جایگاه دوم و همراه اول با سرعت ۹.۳ مگابیت بر ثانیه در رده سوم قرار دارد.

این درحالی است که در مقایسه سرعت انتقال داده مشترکین در نسل سوم، همراه اول با سرعت ۴.۱ مگابیت بر ثانیه وضعیت بهتری دارد و پس از آن رایتل با سرعت دانلود ۲.۵ مگابیت و ایرانسل با سرعت دانلود ۲.۴ قرار دارند.

همچنین میزان قطعی سرویس اینترنت نسل سوم همراه اول ۰.۱۵ درصد و اینترنت نسل چهارم آن ۰.۱۴ درصد، میزان قطعی سرویس اینترنت نسل سوم ایرانسل ۰.۲ درصد و نسل چهارم آن ۰.۱۶ درصد و میزان قطعی سرویس اینترنت نسل سوم رایتل ۰.۵ درصد و نسل چهارم آن ۰.۰۳ درصد است.

در همین حال، متوسط میزان موفقیت برقراری اینترنت در شبکه همراه اول ۹۹.۶ درصد، در شبکه ایرانسل ۹۸.۸ درصد و در شبکه رایتل ۹۹.۷ درصد بوده است.


URL: https://www.ictna.ir/id/138318/

Code: 138318