به‌روزرسانی 22H2 ویندوز ۱۱ فعلاً برای افرادی که در اجرای بازی مشکل دارند ارائه نخواهد شد

منبع: زومیت
مایکروسافت این موضوع را تأیید کرد کاربرانی که هنگام اجرای بازی‌ روی ویندوز ۱۱ با مشکلاتی مواجه شده‌اند، فعلاً به‌روزرسانی 22H2 را دریافت نخواهند کرد.
 
مایکروسافت روز گذشته جدیدترین به‌رورزسانی ویندوز ۱۱ را با شماره نسخه‌ی KB5020044 (بیلد 22621.900) منتشر کرد. این آپدیت مشکلات مربوط به عملکرد بازی را روی نسخه‌ی 22H2 سیستم‌عامل مذکور رفع می‌کند. برخی کاربران گزارش داده‌اند این به‌روزرسانی عملکرد خوبی دارد و تعدادی از باگ‌های Battelfield 2042 را نیز برطرف می‌کند. البته آپدیت مورداشاره کاملاً بی‌نقص نبوده و بار دیگر منجر به بروز مشکل در Task Manager شده است.
 
همان‌طور که Neowin اشاره می‌کند، داستان از زمانی شروع شد که دارندگان گرافیک‌های انویدیا مدت کوتاهی پس‌از انتشار به‌روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱، شکایت‌های مختلفی را درمورد مشکلات عملکرد سیستم‌عامل هنگام اجرای بازی‌ها مطرح کردند. انویدیا به‌طور جداگانه آپدیت‌هایی برای درایورهای گرافیکی خود ارائه داد اما این وصله‌های نرم‌افزاری نیز مشکلات مذکور را رفع نکرد. درهمین‌حال، کاربران و بازبینان AMD گزارش‌هایی درمورد بروز مشکل روی سیستم‌های مجهز به تراشه‌های Ryzen 7000 منتشر کردند. اگرچه AMD اعلام کرد هنگام آزمایش‌های خود با مشکل مهمی مواجه نشده است، اما داده‌های شخص‌ثالث چیز دیگری را نشان می‌دهند.
 
مایکروسافت پس‌از هیاهوی بسیار، سرانجام ماه گذشته اعلام کرد که عملکرد بازی‌ها در ویندوز ۱۱ واقعاً تحت‌تأثیر جدیدترین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل قرار گرفته است؛ مشکلی که باعث شد روند ارتقاء به نسخه‌های جدیدتر برای کاربرانی که تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند، متوقف شود. این شرکت مدتی بعد به‌رورزسانی دیگری منتشر کرد تا مشکل را برطرف کند و انتشار نسخه‌های جدید همچنان ادامه دارد.
 
به‌نظر می‌رسد افرادی که سیستم‌ آن‌ها تحت شناسه‌ی حفاظتی 41766570 بوده است فعلاًُ گزینه‌ی به‌روزرسانی 22H2 ویندوز ۱۱ را دریافت نخواهند کرد؛ اگرچه این آپدیت احتمالاً تا دسامبر دردسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت. شایان‌ذکر است مایکروسافت به‌روزرسانی دستی به KB5020044 را توصیه نمی‌کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/140983/

Code: 140983