درآمد گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ کاهش پیدا کرده است

منبع: زومیت
سامسونگ در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ کاهش ۴ درصدی درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل را تجربه کرد.
 
امسال سال بسیار سختی برای بخش فناوری، به‌خصوص بازار گوشی‌های هوشمند بوده است. عواملی مانند اخراج‌های گسترده کارکنان و رکود اقتصادی در مناطق مختلف جهان باعث شده است تا مردم به‌جای خرید گوشی‌های جدید، به گوشی‌های فعلی خود وفادار بمانند. تاثیر این موضوع را می‌توان در آمار درآمد جهانی گوشی برای سال ۲۰۲۲ مشاهده کرد.
 
براساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، درآمد جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ با کاهش ۳ درصدی روبه‌رو شده است؛ درحالی‌که بازار گوشی‌های هوشمند نیز شاهد کاهش ۱۲ درصدی عرضه گوشی برای این سه ماهه بوده است. این کاهش می‌توانست بدتر باشد؛ اما به لطف سری آیفون ۱۴ اپل که در سال ۲۰۲۲ شاهد رشد درآمد ۱۰ درصدی و میانگین قیمت فروش ۷ درصدی بود، از آن جلوگیری شد. رشد اپل به افزایش کلی میانگین قیمت فروش جهانی گوشی کمک کرده است.
 
سامسونگ به‌عنوان رقیب اپل و دومین برند بزرگ گوشی‌های هوشمند از نظر درآمد، در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲ شاهد کاهش ۴ درصدی درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل بود.
 
با‌این‌حال، غول فناوری کره‌ای علی‌رغم دو برابر‌شدن فروش گلکسی زد فلیپ و سری گلکسی زد فولد و رسیدن به رشد ۲۷ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند 5G خود، توانست در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ میانگین افزایش قیمت فروش متوسط ۲ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تجربه کند.
 
همان‌طور که در گزارش کانترپوینت اشاره شده است، کاهش میانگین قیمت فروش می‌تواند نتیجه‌ی تغییر رویکرد این شرکت به سمت سری موفق‌تر اس ۲۲ و گوشی‌های هوشمند تاشدنی در سال ۲۰۲۳ باشد.
در مورد برندهای چینی، اوپو شاهد کاهش متوسط قیمت فروش ۵ درصدی در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ و کاهش درآمد ۲۷ درصدی نسب به مدت مشابه سال قبل بود. ازطرفی‌دیگر، شیائومی به‌لطف گوشی‌های پایین‌رده و متوسط خود توانسته درآمدش را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش دهد.
 
درآمد گوشی‌های هوشمند 5G به بالاترین حد خود، یعنی ۸۰ میلیارد دلار رسید که ۸۰ درصد از درآمد جهانی گوشی‌ها را تشکیل می‌دهد. درآمد گوشی‌های LTE با کاهش ۱۰ درصدی به ۱۹ میلیارد دلار رسید. به‌طور‌کلی، اپل انتقال از 4G به 5G را رهبری کرد و بیش از ۹۵ درصد از گوشی‌های آن از 5G پشتیبانی می‌کردند.

URL: https://www.ictna.ir/id/141486/

Code: 141486