تلفن همراه

برنامه اتصالات امارات برای راه‌اندازی خدماتGPS

 

اپراتور اتصالات توافق نامه همکاری با GAPCorp که یک شرکت متخصص در زمینه ارائه خدمات GPS وسایل نقلیه است، امضا کرد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با استفاده از این توافقنامه این اپراتور امکان ارائه خدمات موقعیت‌یابی نظیر موقیعت وسایل نقلیه، مانیتورینگ، پشتیبانی از کمک‌های اورژانسی، سرویس موانع جغرافیایی، هشدار خودکار در صورت سرقت، هشدار در مواقع اضطراری، هشدار ضعیف بودن باتری و سایر موارد را خواهد داشت.
این امکانات کمک بزرگی به بخش‌های تجاری به خصوص بانک‌ها برای انجام معاملات خواهد بود و موجب ایجاد جریان امن‌تر و آسان‌تر خدمات خواهد شد.
براساس این توافق نامه، اتصالات کارت‌های مخصوص پشتیبانی از GSM برای مکان‌یابی وسایل نقلیه ایجاد خواهد کرد. این کارت‌ها قادر به ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اتصال به خط استیجاری هستند.
این سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GSM) از داده‌هایی وسیع و گیرنده‌ای متصل به ماهواره‌های موقعیت‌یاب جهانی و یک مودم بی‌سیم در جلو خودرو استفاده می‌کند.
نحوه عملکرد این وسایل به گونه‌ای است که ارتباط دو طرفه بین وسیله نقلیه و مرکز ارتباطات در GAPCrop به طور ۲۴ ساعته برقرار باشد.
در مرحله اول شرکت GAPCrop حدود ۱۰۰هزار دستگاه GPS و در ادامه ۲۵۰ هزار عدد و در مجموع تا پایان سال ۲۰۱۶ حدود۳۵۰ هزار دستگاه را به فروش می‌رساند. در برنامه‌های آتی این شرکت قصد گسترش این پروژه در دیگر کشورهای منطقه را دارد.

​​