تلفن همراه

145 میلیون تبلت در سال 2013 عرضه می‌شود

 

رایانه‌های لوحی که این روزها با هدف سرگرمی، کاری، افزایش بهره‌وری سازمانی یا ... مورد استفاده قرار می‌گیرند، محبوبیت فراوانی دارند و نتایج بررسی جدیدی که مرکز تحقیقاتی ABI Research انجام داده است نشان می‌دهد در سال 2013 میلادی درمجموع 145 میلیون رایانه لوحی وارد بازار جهانی ‌می‌شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کارشناسان بر این باورند که ترکیب رایانه‌های لوحی با ابزارهای نوین تجاری موجب شده است که محبوبیت این دستگاه‌ها بیش از پیش بالا روند و بیشتر مورد پذیرش اقشار مختلف کاربران قرار گیرد.
 
"جِف اور"(Jeff Orr) مدیر تحقیقات مرکز ABI گفت: «افزایش نوآوری‌ها در دنیای رایانه‌های لوحی موجب شده است تا به تمامی نیازهای کاربران در این عرصه پاسخ داده شود. در اواخر سال 2012 میلادی رایانه لوحی iPad mini اپل وارد بازار شد که در کنار دیگر نوآوری‌های این عرصه از جمله نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز و پردازنده همراه اینتل، ‌این بازار بیش از پیش رونق گرفت».
 
بیشترین توجه به بازار جهانی رایانه‌های لوحی مربوط به آمریکای شمالی می‌شود که گفته شده است در سال 2013 میلادی 50 درصد رایانه‌های لوحی فروخته شده در جهان مربوط به این منطقه خواهد بود.
 
پیش‌بینی شده است که در این سال 19 درصد بر فروش رایانه‌های لوحی تجاری افزوده خواهد شد تا با این روند سرانجام رایانه‌های همراه برای همیشه جایگزین رایانه‌های رومیزی شوند.

​​