رگولاتوری

وزیر ارتباطات: جای سازمان های جدید در وزارت ICT خالی است

 

نیاز است که توجه مجددی به ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشیم و جای سازمان هایی از قبیل فناوری های نوین و اقتصاد دیجیتالی در این مجموعه خالی است.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل  شرکت ارتباطات زیرساخت ، دکتر محمد حسن نامی در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  و شرکت های تابعه   با بیان این مطلب، گفت: ارتباطات و فناوری اطلاعات  مهمترین بستر تأثیر گذاری در سطوح مختلف کشوری و بین المللی محسوب می شود و بر همین اساس کشورهای مختلف در این حوزه سرمایه گذاری زیادی کرده اند.
 
وی افزود: امیدواریم با استفاده از پتانسیل بالای نیروی انسانی متخصص موجود در این وزارت خانه بتوانیم اهداف پیش بینی شده در این حوزه را عملیاتی کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که امروزه در سطح جهان ازاجماع تفکر عمومی استفاده می کنند تصریح کرد: سایت های متنوع نظیر "گوگل ارث" و "ویکی پدیا" از خرد جهانی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و ما نیز باید در کشورمان چنین سایت هایی راه انداز کنیم تا زمینه اشاعه محتواهای علمی تولیدی ایران را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: مردم جهان، بیشترین نیازهای علمی و اطلاعاتی خود را از طریق این گونه سایت ها تأمین می کنند.
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر اطلاعات علمی زیادی از سوی دانشگاه ها، مراکز علمی و حوزه های علمیه تولید می شود گفت: می بایست بستری به منظور ارایه این محتواها ایجاد شود.
دکتر محمد حسن نامی مأموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در شرایط کنونی بسیار مهم و ارزنده دانست و تأکید کرد: باید اقدام هایی که عدالت را برای تمامی هموطنان  حتی در نقاط دور از دسترس فراهم می کند، عملیاتی کنیم.
دکتر نامی تصریح کرد:امیدواریم در سال جاری و با تلاش همکارانمان در مجموعه وزارت ارتباطات پروژه های نیمه تمام در این وزارت تا پایان دولت دهم عملیاتی شود.

​​