رگولاتوری

واعظی: گزینه تصدی وزارت ارتباطات هستم و برنامه هایم را به روحانی داده ام

mahmoud vaezi2.jpg

معاون پژوهش‌های سیاست خارجی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با من برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صحبت شده است و برنامه‌های خود را در این زمینه ارائه داده‌ام.
 
 
محمود واعظی معاون پژوهش‌های سیاست خارجی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌‌و‌گو با تسنیم در خصوص گمانه‌زنی‌ها برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با من در این زمینه صحبت شده ولی این به‌معنای این نیست که بنده گزینه نهایی این وزارتخانه باشم.
 
وی افزود: تصمیم نهایی در این زمینه با حسن روحانی است و به هیچ وجه دنبال تحمیل خود برای حضور در کابینه نخواهم بود.
 
معاون کنونی روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برنامه‌های خود را به روحانی ارائه داده است، افزود: ارائه برنامه به‌معنای این نیست که من گزینه نهایی وزارتخانه خواهم بود و قطعاً با افراد دیگری نیز جز من صحبت شده است.
 
به گزارش تسنیم، از سید ابوالحسن فیروزآبادی نیز به‌عنوان گزینه تصدی وزارت ارتباطات و فناوری نیز نام برده می‌شود.
واعظی پیش از این به‌عنوان گزینه‌های ریاست جنبش عدم تعهد و رئیس سازمان انرژی اتمی نیز مطرح بوده است.
معاون حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک دارای مدرک دکترای روابط بین‌الملل و همچنین فوق‎لیسانس مهندسی الکترونیک است و سابقه معاونت سیاسی اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه از سال 1368 تا 1376 و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه از سال 1376 تا 1378 را در کارنامه دارد.
 
آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در تاریخ دوم تیرماه سال جاری در خبری با عنوان "احتمال معرفی محمود واعظی بعنوان وزیر ارتباطات از سوی حسن روحانی" برای نخستین بار، از احتمال تصدی وزارت ارتباطات توسط مدیرعامل سابق شرکت مخابرات ایران خبر داده بود ولی پس از آن بر اساس اطلاعات بعدی به دست آمده از سوی منابع خبری مختلف، از قطعی شدن ابوالحسن فیروزآبادی برای معرفی به مجلس به منظور تصدی دومین وزارت خانه درآمدزای کشور خبر داده بود.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمود واعظی از مشاوران حسن روحاني در دوره رقابت های انتخاباتی بوده و در برنامه ديروز امروز فردای شبكه سه با باقري رئيس ستاد جليلي به مناظره پرداخت.
 
مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران از سال 1358 تا 1365، مشاور وزیر امور خارجه از سال 1365 تا 1366، مشاور وزیر و رئیس ستاد روابط اقتصادی خارجی از سال 1366 تا 1368، معاون سیاسی اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه از سال 1368 تا 1376 ،  معاون اقتصادی وزارت امور خارجه از سال 1376 تا 1378 ، معاون پژوهش‌‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک از سال 1378 تا کنون و استاد مهمان در مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در دانشگاه علامه طباطبایی از جمله سوابق اجرایی محمود واعظی است.
 
وی متولد 1331 و دارای دکترای روابط بین‌الملل و فوق‎لیسانس مهندسی الکترونیک است. مجموعه کتب و مقالات منتشر شده توسط دکتر واعظی عموما در حوزه سیاست خارجی است. 
 
دکتر واعظی در مصاحبه ای با سایت خبری آفتاب با طرح سوال هایی و سپس پاسخ به آنها با سیاست های آقای احمدی نژاد به صراحت اعلام مخالفت و ناراحتی کرد. عضو ارشد شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، بر اساس شرایط اقتصادی، اجتماعی،‌ فرهنگی موجود، بهبود شرایط نسبت به 4 سال گذشته را عملاً محل تردید دانسته بود.

​​