تلفن همراه

/باMWC2014/

تعداد کاربران پول موبایل از ۶۰ میلیون نفر گذشت

منبع: آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)
انجمن جهانی تلفن همراه از وجود بیش از ۶۰ میلیون حساب کاربری پول موبایل در سراسر جهان تا پایان ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ خبر داد.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، براساس گزارشی که GSMA در کنگره جهانی تلفن همراه منتشر کرده است، تعداد مشترکان پول موبایل طی ۱۲ ماه گذشته دو برابر شده است.
ارایه این خدمات در مناطق بیشتری توسعه یافته است بطوریکه تا پایان سال ۲۰۱۳ تعداد سرویس‌های مبتنی بر پول موبایل در ۸۴ کشور جهان به ۲۱۹ سرویس رسید.
 
تغییرات مثبت رگولاتوری که موجب توانمندسازی و افزایش کارآمدی سرویس‌های پول موبایل شده، منجر به رشد این صنعت و میزان کاربری آن خواهد شد.
 
بخش عمده سرویس‌های مورد استفاده پول موبایل در ساب ساهاران آفریقا عرضه می‌شود، جایی که ۵۲ درصد از کل کاربری فعلی پول موبایل در این منطقه متمرکز شده است.
هرچند که پول موبایل در خارج از این منطقه نیز رو به گسترش است بطوریکه راه‌اندازی و عرضه ۱۹ نوع سرویس پول موبایل به زودی در آمریکای لاتین عرضه خواهد شد.
 
براساس گزارش انجمن جهانی تلفن همراه در پایان سال ۲۰۱۳ تعداد حساب‌های پول موبایل در ۹ منطقه شامل کشورهای کامرون، جمهوری کنگو، گابن، کنیا، ماداگاسکار، تانزانیا، اوگاندا، زامبیا و زیمبابوه بیش از حساب‌های بانکی بوده است.

​​