تلفن همراه

پانصد میلیون آیفون فروخته شد

شرکت اپل موفق شد در مجموع بیش از 500 میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون را در سراسر جهان به فروش برساند تا رکوردی تازه را در این زمینه ثبت کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شاید امروز خنده‌دار به‌نظر برسد که "ادوارد اشنایدر"(Edward Snyder) یکی از تحلیلگران مرکز Charter Equity Research از همان ابتدا گفته بود که اپل در نخستین سال عرضه آیفون با مشکلات فراوان 10 میلیون دستگاه از این محصول را به فروش خواهد رساند.
 
اما او در همان سال به اشتباه خود پی برد و شرکت اپل در سال 2008 میلادی که برای نخستین بار گوشی هوشمند آیفون را روانه بازار کرد، توانست 12.8 میلیون دستگاه از این محصول را به فروش برساند.
مابقی این فرآیند را باید بخشی از تاریخ موفقیت‌های اپل برشمرد که طی آن در چند سال بعد فروش گوشی هوشمند آیفون به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت.
 
بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان سال 2014 میلادی تعداد آیفون‌های فروخته شده در سراسر جهان به 600 میلیون دستگاه می‌رسد.
 
در گزارش‌های اخیر اعلام شده که اپل قیمت گوشی هوشمند آیفون 5C را کاهش داده است تا بدون هر مشکلی به رکورد یاد شده دست یابد
 

​​