باندپهن ثابت

مخابرات: اینترنت پرسرعت امسال به همه خانه‌ها می‌رود

 
معاون شرکت مخابرات ایران مهمترین برنامه این شرکت را در سال 93 افزایش سرعت و کیفیت سرویس اینترنت پرسرعت عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزیهای تشویقی درصدد هستیم ADSL را به همه خانه ببریم.
 
علی سپهری راد در گفتگو با مهر، با اشاره به حل مشکل دریافت پهنای باند اینترنت و با بیان اینکه هم اکنون پهنای باند مناسبی در اختیار شرکت مخابرات ایران قرار گرفته است، اظهار داشت: در سال جاری، افزایش سرعت اینترنت و افزایش تعداد کاربران در دستور کار شرکت مخابرات ایران قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه مخابرات در راستای تحقق مصوبه کاهش 20 درصدی نرخ اینترنت حجمی، که اواخر سال 92 از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ شده برنامه توسعه شبکه اینترنت را در دستور کار قرار داده است، افزود: براین اساس علاوه بر کاهش 20 درصدی نرخ اینترنت حجمی، برنامه ریزی برای افزایش سرعت و حجم دانلود براساس قوانین مدنظر در دستور کار قرار گرفته است.
 
معاون شرکت مخابرات ایران با اشاره به برنامه های این شرکت در جهت مکانیزم های تشویقی برای استفاده مردم از سرویس ADSL تاکید کرد: در سال جاری ADSL را به همه خانه ها خواهیم برد.
 
وی افزود: نخستین سرویسی که در سال 93 مخابرات بر روی آن تمرکز خواهد داشت توسعه اینترنت پرسرعت در تمامی شهرها و روستاها خواهد بود و پس از آن ارائه سرویس های ارزش افزوده تصویری و دیتا بر بستر اینترنت در دستور کار قرار می گیرد.

۱ دیدگاه

  • حسین صادقی مرشت

    حسین صادقی مرشت

    سه شنبه 930514 - افزایش پهنای باند اینترنت مخابرات مازندران به میزان یک STM1 تاریخ انتشار : سه شنبه 14/05/93 – https://www.ict-tcm.ir/object.aspx?id=338 با گسترش پهنای باند اینترنت کاربران ADSL استان مازندران به میزان یک STM1 (اس تی ام وان) در آغاز مرداد ماه 93 شرایط مناسب و بهتری جهت استفاده مشترکین ADSL در سطح استان ایجاد گردید. گفتنی است مخابرات مازندران همواره در راستای توسعه فنّاوری مجازی استان، اقدامات بی وقفه ای را در دستور کار قرار می دهد. این هم نتیجه؛ گسترش پهنای باند اینترنت کاربران ADSL استان مازندران به میزان یک STM1 (اس تی ام وان) در آغاز مرداد ماه 93 از روز یکشنبه 02/06/93 تا به اکنون که ساعت 04:47 بامداد روز دوشنبه 03/06/93 می باشد، ارتباط یا قطع و وصل می شود و یا کلا قطع می گردد! در تماسی که به دفعات با کارشناسان سامانه 2020 گرفته ام، یا گفته اند «شبکه از تهران مشکل دارد و زمان برطرف شدن آن را هم نمی دانیم!!!!» یا طبق معمول روش برخورد با کاربرانی که به تازگی از اینترنت استفاده می نمایند، آیه شیرین و ملس «با 117 تماس بگیرید! - دستگاه گوشی تان را در محل درب منزل امتحان کنید که ببینید، قطعی دارد یا نه!! و از این قسم پیچاندن ها» - حالا شما که هفت شهر عشقی اینترنت را کن فیکون نموده اید و لحظات شیرین استفاده از اینترنت فوق تصور ایرانی را زهر مارمان می فرمائید، بگوئید من کاربر چندین و چند ساله اینترنت، برای رهایی از این همه فوران روانی ارتباطات دیتای ایرانی، خاک کدام حمام خرابه را بر سر بریزم؟! بالاخره ارتباط اینترنت باصطلاح «پر سرعت!»(طبق تبلیغاتی که شرکت مخابرات مازندران) ساعت 03:30 بامداد روز پنجشنبه 06/06/93 برقرار شد!! زمانی هم که ارتباط اینترنتی قطع می شود و مجبور می شوم با باصطلاح کارشناسان سامانه 2020 مازندران تماس بگیرم و علت قطع ارتباط و زمان برقراری مجدد ارتباط اینترنت باصطلاح «پر سرعت» را می پرسم، می گویند : ما از هیچ چیز خبر نداریم!! چون در این موارد اطلاعاتی در اختیار ما نمی گذارند!!! زمان ارسال متن فوق الذکر، ساعت 19:57 مغرب پنجشنبه 06/06/93 ذیل خبر : دکترمحمود واعظی وزیر ارتباطات: برنامه ما این است که متقاضیان بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند نویسنده : آرش کریم بیگی چهارشنبه، 5 شهریورماه 1393- ساعت 18:47- کد خبر: 063974 - August 27, 2014 https://www.ictna.ir/id/063974/ برنامه ما این است که متقاضیان بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش چشم انداز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال دوم دولت تدبیر و امید گفت : برنامه ما این است که متقاضیان بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند. پاسخ

​​