تلفن همراه

پیشبینی عرضه ۴۳٫۲ میلیونی دستبند‌های دیجیتال در سال ۲۰۱۵

سینا: بنابر آخرین بررسی های صورت گرفته، صادرات دستگاه توسط شرکت Canalys با رشد ۱۲۹ درصدی صادرات دستبند‌های دیجیتال تعداد آن به ۴۳٫۲ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۵ خواهد رسید.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، Canalys صادرات و بازار این دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار داده است. این دستبند‌ها در دو نوع هوشمند با قابلیت اجرای اپلیکیشن و مدل معمولی به فروش می‌رسد.
اپل در سال ۲۰۱۵ بیشترین تعداد صادرات را خواهد داشت. به گفته دنیل مات، تحلیلگر Canalys، با طراحی رابط کاربری مناسب با صفحه‌ نمایش کوچک اپل توانسته ساعت هوشمندی را تولید کند که بیشتر مصرف کنندگان بازار آن را خریداری خواهند کرد. نرم افزارهای هوشمندانه، تنوع طراحی‌ها و قیمت نهایی معقول همگی این محصول را به محصولی جذاب تبدیل کرده‌اند. البته همچنان اپل باید بتواند ثابت کند که محصول نهایی عمر باتری کافی را برای مصرف کنندگان داراست.
بسیاری از محققان بازار درمورد علت خرید این محصولات تحقیق کرده‌اند و با اینکار سعی داشته‌اند تا مشکلات آنها را در دستگاه‌های رو به تولید کاهش دهند. اپل موارد مصرف مختلفی را ارایه کرده است از جمله سلامتی، تناسب اندام، ارتباطات شخصی و همچنین موارد دیگری از جمله نقشه، مسیر پیاده روی، ورزش و پایش فعالیت و پرداخت موبایل.
در همین حین تولیدکنندگان ارزان قیمت چینی نقش قابل توجهی را در بازار دست بند‌های دیجیتال ایفا کرده‎اند. Xiaomi با تولید دستبند Mi Band تمامی قیمت‌های بازار را در هم شکست. دستبند‌های اندرویدی باوجودی که در چین قابل استفاده نیستند ولی رشد قابل توجهی داشته‌اند.
گوگل برای رقابت با دستگاه‌های تولید شده توسط اپل باید پلتفرم دستبند‌های خود را ارتقا دهد. دستبندهای دیجتال باید بتوانند صلاحیتشان برای خریداری شدن را به مصرف کنندگان ثابت کنند و قابلیت‌هایی فراتر از قابلیت‌های موجود بر گوشی‌های هوشمند را به نمایش بگذارند.
به عقیده‌ی کریس جونز، مدیر و رئیس Canalys، تولیدکنندگان دستبندهای معمولی دیجیتال همچون Fitbit و Jawbone به خاطر قیمت پایینشان آینده بهتری خواهند داشت. البته در نهایت رقبای دستبندهای هوشمند Apple Watch قیمت آن را کاهش می‌دهد و این فروش دستبندهای دیجیتال معمولی را در خطر می‌اندازد.
 

​​