تلفن همراه

پیش‌بینی‌های کلیدی گارتنر درمورد دستگاه‌های موبایل

منبع: سینا
تا سال ۲۰۱۸، ۴۰ درصد از تشکیلات اقتصادی و موسسات تجاری خواهان استفاده از Wi-Fi به عنوان اتصال پیش فرض برای دستگاه‌های غیرسیارشان مثل کامپیوترهای رومیزی، تلفن میز، پروژکتورها و اتاق کنفرانس می‌شوند.
 
کن دولانی، معاون و تحلیلگر برجسته موسسه گارتنر می‌گوید: از آغاز کار شبکه، کابل‌بندی اترنت نقطه اتکای اتصال به فضای کاری کسب و کار بوده است. هرچند که استفاده از گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌ها رو به فزونی است، فضای مصرف‌کننده تا حد زیادی به جهان‌های مقدم بر بی‌سیم تبدیل شده است. همچنان که طرح BYOD در بسیاری از سازمان‌ها افزایش یافته است، برخورد کسب و کار و جهان مصرف‌کننده، خواسته‌های کارگران را تغییر داده است.
 
به عنوان اولین اتصال به زیرساخت‌های شرکت، Wi-Fi این امکان را به کارمندان می‌دهد که بتوانند از هر وسیله‌ای استفاده کنند و بدون نگرانی به هر نقطه‌ای حرکت کنند. اقدامات امنیتی مانند ۸۰۲٫۱X، اولین گستره معرفی شده در Wi-Fi بودند و در طول تاریخ طولانی فناوری، هیچ گزارش جدی مبنی بر هک شدن Wi-Fi وجود ندارد و با معرفی استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) این امر تکمیل شد.
 
علاوه بر این سیستم‌های کابل‌کشی یا حتی راهکارهای نقطه به نقطه بی سیم (P2P) تکنولوژی‌هایی را به عنوان جایگزین کابل پیشنهاد می‌دهند که چالش‌های جدیدی را در مورد کانکشن‌های متفاوت در پیش رو قرار می‌دهند، مانند USB و میکرو USBبه عنوان سیستم‌های ویدیویی که فراتر از VGAحرکت می‌کنند.
 
دولانی می‌گوید: علاوه بر اینها، حرکت و تغییرات، هزینه‌های نامعقولی را ایجاد می‌کنند که زمان را برای سازمان‌ها و شرکت‌های فناوری اطلاعات هدر می‌دهد. گاهی یک حرکت می‌تواند شامل تغییرات کابلی شود که برای مسیر و پیکربندی یک اتصال در جای درست خود، می‌تواند حدود یک هزار دلار هزینه بردارد. با پرینترهای وای‌فای، دسک‌تاپ‌ها و دیگر تجهیزات (تنها چیز مورد نیاز، یک کابل برای منبع تغذیه است)، کارمندان می‌توانند آزادانه و به راحتی دفتر کارشان را به شکل جدیدی درآورند. به خاطر تمام این مزیت‌ها، ما انتظار داریم که بسیاری از سازمان‌ها پیکربندی اصلی شبکه‌شان را به بی‌سیم تغییر دهند و در موارد استثناء از سیم‌کشی استفاده کنند.

​​