فناوری اطلاعات

اعضای شورای مرکزی دوره چهارم نصر کشور مشخص شدند

منبع: روابط عمومی سازمان نصر کشور
مجمع عادی عمومی سالیانه با حضور اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها در روز چهارشنبه 29 بهمن ماه برگزار شد. 
در این مراسم مهندس کاظم آیت اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ضمن خوشامدگویی به حضار گزارشی از وضعیت سازمان و مسایل مهم جاری صنف بیان کرد. 
سپس گزارش عملکرد سازمان نصر کشور توسط مهدی لسان صدق، سرپرست دبیرخانه، ارائه و مورد تایید مجمع قرار گرفت. گزارش‌ صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1393 نیز توسط فرهاد نیک نفس، خزانه‌دار سازمان، ارائه شد. پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس سازمان، صورت‌های مالی به اتفاق آراء به تایید اعضای سازمان رسید. همچنین رای‌گیری برای تصویب ترازنامه به عمل آمد و ترازنامه مورد تصویب هیات عمومی قرار گرفت. 
روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار سازمان انتخاب شد.
نهاد صنفي مقتدر مي تواند زمينه ساز حركت شتابنده در كشور باشد
مهندس نصراله جهانگرد نیز در نشست مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، اظهار داشت: وجود یک نهاد صنفی مقتدر موجب می شود تا مجموعه صنعت ICT به جایگاه شایسته خود در اقتصاد ایران دست پیدا کرده و حرکت شتابنده در اقتصاد را محقق کند. در حال حاضر، مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود سه درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) را به خود اختصاص داده که در این میان سهم فناوری اطلاعات کمتر از یک درصد است.
وی افزود: این درحالی است که این موضوع در اقتصادهای توسعه یافته متفاوت بوده و تا حدود هفت درصد و بیشتر است.
وی با اشاره به تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اظهار داشت: تشکیل یک نهاد صنفی، معرف گستردگی یک صنعت در عرصه اقتصادی کشور است و این سازمان در طول یک دهه فعالیت خود توانسته در هدایت فعالیت‌های فناوری اطلاعات در کشور نقش موثری داشته باشد.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: سازمان نظام صنفی به عنوان پارلمان بخش خصوصی ICT می‌تواند در تحلیل مسائل موجود در این حوزه، حل و فصل آنها و همچنین ایجاد رویه‌ها و راهکارهای جدید در صحنه اقتصادی کشور، حضور فعال داشته باشد.
وی با بیان این مطلب که می‌توان با ایجاد یک کمیته و با یک باز تعریف ساختاری، از ظرفیت جوانان و بانوان در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های این حوزه استفاده شود، تصریح کرد: باید برآیند تلاش‌ها منجر به تقویت ظرفیت‌های موجود شود و افق پیش‌رو بیانگر افزایش نقش بانوان و جوانان در خلق ثروت است و این موضوع باید در این نهاد صنفی نیز مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به تحولات اقتصادی و سیاسی در حال وقوع در سطح ملی و منطقه تصریح کرد: در حال حاضر، اشتیاق به سرمایه‌گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین‌المللی رشد چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به اقدام‌های مثبت صورت گرفته در کشور در حوزه اقتصادی افزود: سازمان نظام صنفی به عنوان پارلمان بخش خصوصی ICT می‌بایست، آثار بازگشایی اقتصاد را در این حوزه و کسب‌وکارهای مرتبط بررسی و زمینه ارتقای بخش و دولت را از طریق مدیریت دانش فراهم کند.
نصراله جهانگرد با اشاره به تحولات تکنولوژی در دنیا گفت: در کشور ما نیز با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش‌های در دست اجرا، سال آینده شاهد اوج گیری فراهم شدن زیرساخت ارائه خدمات در حوزه‌های تلفن همراه، اینترنت خواهیم بود.
وی تاکید کرد: با توجه به رشد شرکت‌های .COM و همچنین تحولات تکنولوژیک در سطح دنیا و همچنین داخل کشور، به نظر می‌رسد نظام صنفی باید خود را برای این موضوع آماده و تجهیز کند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات آمادگی دارد تا هرگونه همکاری که موجب ارتقای جایگاه صنعت و به دنبال آن، تحقق اقتدار حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور شود را عملیاتی کند.
در ادامه این مراسم کاندیدهای انتخاب شورای مرکزی و بازرس به معرفی خود پرداختند و برنامه و دیدگاه‌های خود را اعلام کردند. سپس انتخابات برگزار و افراد ذیل به عنوان اعضای شورای مرکزی برگزیده شدند.
در شاخه شرکت‌ها:
1. سعادت 216 رای
2. قمی 203 رای
3. معروفی 197 رای
4. اطرج 196 رای
5. نجفی 190 رای
6. بخشی نژاد 188 رای
7. سلوکی 187  رای
8. اعتماد 185 رای
9. صدیقی 183 رای
10. آریاشکوه 182 رای
11. دانشگر 182 رای
12. عبدالرضایی 174 رای
13. پاکیزه‌خو 172 رای
14. پاک‌سرشت 172 رای
15. واحدی 171 رای
16. بحری 77 رای عضو علی‌البدل
17. شوری زاد 73 رای عضو علی‌البدل
18. سلطان الکتابی 73 رای عضو علی‌البدل
19. دیودیده 66 رای عضو علی‌البدل
20. صفربیگی 60 رای عضو علی‌البدل
21. مهرشاد 53 رای عضو علی‌البدل
شاخه فروشگاه‌ها:
1. رمدانی 182 رای 
2. نصیرزاد 179 رای
3. حسن آبادی 176 رای
4. راشدی 170 رای
5. خیراندیش 88 رای عضو علی‌البدل
6. آقاخانی 76 رای عضو علی‌البدل
شاخه مشاوران:
1. فکوری 184 رای
2. عباسی 181 رای
3. یعقوبی 178 رای
4. موسوی 72 رای عضو علی‌البدل
بازرس:
1. آذین 188 رای
2. کساییان 66 رای بازرس علی‌البدل
 

​​