تلفن همراه

ZTE در پی تحریم‌های ایالات متحده سه تن از مدیران خود را تغییر می‌دهد

منبع: آژانس خبری صنعت ارتباطات
انتظار می‌رود سه تن از مدیران ارشد ZTE از جمله مدیرعامل این شرکت تا پایان هفته استعفا بدهند. این اقدام در پی تحریم‌های این شرکت از سوی ایالات متحده رخ داده است.
دولت ایالات متحده آمریکا محدودیت‌هایی را برای تامین‌کنندگان ZTE که به طور موثر در تامین قطعات و تجهیزات مخابراتی ایران دست داشتند، اعمال کرده است. این تجهیزات از سوی ایالات متحده آمریکا برای ایران تحریم شده بود و شرکت ZTE با این کار قوانین ایالات متحده آمریکا را به نقض کرد.
هنگامی که نامه‌ای به کارکنان ZTE در مورد اثر تحریم‌ها ارسال شد، آقای شی وضعیت پیش آمده را به عنوان یک بحران معرفی کرده و گفته است تاکنون شرکت ZTE یک تیم ویژه از مدیران را مسوول رسیدگی به این موضوع کرده است.
انتظار می‌رود هیات مدیره ZTE جهت بررسی استعفای شی لیرونگ، مدیرعامل این شرکت، که از سال ۲۰۱۰ در این پست بوده و همچنین معاونان اجرایی مدیرعامل، تیان ونگیو و کیو ویژائو، تشکیل جلسه بدهد. این شرکت عواقب مالی محدودیت‌ها، تعویق تحریم‌ها که توسط دولت ایالات متحده آمریکا اعمال شده و مساله تغییر مدیران را بررسی خواهد کرد.
شرکت ZTE امیدوار است بتواند محدودیت‌های ایجاد شده توسط دولت ایالات متحده آمریکا را لغو کند. اگرچه ایالات متحده آمریکا برخی از تحریم‌های ایران را پس از توافق هسته‌ای لغو کرده اما تعدادی از آن‌ها همچنان پابرجا هستند و اقدام ZTE نقض فاحش تحریم‌های ایالات متحده آمریکا در زمانی که هنوز لغو نشده‌اند، بوده است.

​​