فناوری اطلاعات

نمایشگر های ایسوس محافظی برای چشمان شما

شرکت ایسوس به عنوان برند نخست در زمینه تولید نمایشگرهای مخصوص بازی، با فناوری های خاص خود مراقب چشم کاربران در برابر صدمات فیزیکی است. امروزه دیگر تفاوتی ندارد که در محیط کار یا خانه باشیم، در هر حال ساعات زیادی را خیره به نمایشگر نگاه می‌کنیم و چشمانمان در برابر صدمات فیزیکی قرار می گیرد.
 
سبک زندگی دیجیتال امروز خطرات بسیاری را برای ما به همراه دارد، مخصوصا برای چشمان ما که مشکلات آن عموماً بازگشت ناپذیر و پرهزینه است. با کمک فناوری ASUS Eye Care یا فناوری محافظت از چشم که در نمایشگر‌های ایسوس بهینه سازی شده، تجربه مشاهده راحت نمایشگر و ایمنی چشمان تضمین ‌می شود:
 
نور آبی اضافه، مضرات آن و راهکار ایسوس برای مقابله با آن
 
امواج نور فرابنفش در طول موج 455-415 نانومتر دارای انرژی بالایی هستند و می‌توانند به چشمان شما یا به عبارت دقیق‌تر به عدسی و شبکیه چشم آسیب برسانند. امواج رنگ‌های آبی در میان طیف رنگ‌های مریی اثر گذاری بیشتری دارند و می‌توانند مستقیما از چشمان شما عبور کنند که نتیجه آن نزدیک بینی و یا بیماری ماکولا (لکه زرد- شایع‌ترین علت کوری افراد میان‌سال و مسن) است.
 
نور آبی نمایشگر‌ها می‌تواند باعث آسیب، خستگی چشم، سردرد و اختلالات خواب شود. کودکان بیش از سایر گروه‌های سنی در معرض آسیب چشم قرار دارند، زیرا مایعات کریستالین عدسی چشم آنها تاثیر اندکی در فیلتر کردن نور‌های آبی مضر دارد؛ ضمن اینکه خطر بیماری ماکولا در میانسالی برای آنها بیشتر است.
 
محققان ایسوس پس از تلاش‌های مستمر برای اندازه‌گیری مقدار مناسب کاهش نور آبی برای کاربردهای مختلف در نهایت به طراحی ویژگی جدید کاهش نور آبی در بخش تنظیمات نمایشگر رسیدند. به واسطه یک منو کاربران می‌توانند از میان چهار نوع فیلتر نور آبی در نمایشگر بنا به نوع کاربرد خود، بهترین را انتخاب کنند.
 
پرش تصویر و  راهکار ایسوس برای جلوگیری از آن
 
پرش تصویر یا Flicker نتیجه روشن و خاموش شدن سریع LED موجود در صفحه نمایش است و بیشتر در زمان نور کم قابل مشاهده است. مشکلی که رخ می دهد منبسط و منقبض شدن دائمی مردمک چشم است که  نتیجه آن خستگی، فشار به چشم و سر درد می باشد.
 
فناوری ضد لرزش  و پرش تصاویر ایسوس یا  Flicker-Freeاز تنظیم فعال و هوشمند روشنایی نور ‌زمینه برای ارایه یک تجربه راحت نمایش استفاده می‌کند. تنظیم هوشمند نور زمینه از کاهش روشنایی صفحه نمایش که باعث فلاش‌های سریع نور زمینه می‌شود جلوگیری می‌کند. نمایشگر‌های ایسوس مجهز به تنظیم فعال و هوشمند نور ‌زمینه، چشمان شما را در برابر خستگی، سوزش و سردرد ناشی از خستگی چشم محافظت می‌کنند. این فناوری نمایشگری بدون لرزش و پرش را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید ساعت‌ها روی صفحات گسترده کار کنید، بازی کنید و به تماشای فیلم بپردازید.

​​