فناوری اطلاعات

گوگل در مراسم 13 مهر یک روتر جدید 129 دلاری هم رونمایی می کند

منبع: دیجیاتو
همانطور که پیشتر هم گفتیم، گوگل قصد دارد روز 13 مهر ماه تازه ترین محصولات خود را رونمایی کند، از جمله تلفن های هوشمند پیکسل، اسپیکر یا دستیار دیجیتال صوتی Google Home، کروم کست اولترا با قابلیت استریم 4K و در نهایت یک روتر هوشمند به نام Google Wifi.
 
 
بر اساس گزارش های اخیر گوگل این محصول را برات اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر طراحی کرده، قابلیتی که اگر حقیقت داشته باشد شبکه های بیسیم موسوم به مِش را یادآوری می کند و Google Wifi را به رقیب مستقیم روتر Eero یا محصولات مشابه Netgear بدل خواهد ساخت.
 
هنوز مشخص نیست که قرار است روتر جدید 129 دلاری به عنوان عضوی از خانواده OnHub عرضه شود یا دارای هویتی مستقل است. اما در هر صورت بد نیست بدانید که بر اساس گزارش ها هر دو دستگاه از امکانات کمابیش مشابهی برخوردار هستند، از جمله قدرت سیگنال بالاتر از محصولات مرسوم و برخی قابلیت های هوشمند.
 
گوگل اندکی پیش روتر 220 دلاری OnHub را هم بروزرسانی کرد و قابلیت های بیشتری به آن افزود که از جمله آنها می توانید به امکان کنترل لامپ های هوشمند Hue ساخت فیلیپس اشاره کنیم.
 
در این میان عمده ترین تفاوت دو دستگاه می تواند این موضوع باشد که گوگل روتر OnHub را به کمک تولید کنندگان دیگری مثل ایسوس تولید می کند، اما برای مراسم روز 13 مهر تاکید زیادی روی شعار «Made by Google» شده و یک روتر جدید که توسط خود گوگل ساخته شده باشد، محصول مناسبی برای رونمایی در این مراسم به حساب می آید.

​​