تلفن همراه

استقبال سرد کاربران از آخرین نسخه اندروید

منبع: مهر
در حالی که ۱۱ هفته از عرضه تازه ترین نسخه از سیستم عامل آندروید موسوم به ۷.۰ Nougat می گذرد تنها ۰.۳ درصد از کاربران از آن استفاده کرده اند که آماری ناامیدکننده برای گوگل محسوب می شود.
بر اساس اطلاعاتی که توسط خود گوگل منتشر شده، ۷.۰ Nougat چندان مورد توجه قرار نگرفته و اکثر کاربران ترجیح می دهند کماکان از نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل استفاده کنند.
 
گوگل به علت این مسئله اشاره ای نکرده، اما برخی تحلیل گران معتقدند با عرضه گوشی پیکسل گوگل و استقبال نسبی از آن در ماه های آینده استفاده از آندروید ۷ افزایش خواهد یافت.
 
در حال حاضر نسخه ۴.۴ آندروید که به کیت کت مشهور شده با اختصاص ۲۵.۲ درصد از کل کاربران گوشی ها و تبلت های آندرویدی در رتبه اول است و نسخه ۶ اندروید با سهم ۲۴ درصدی رتبه دوم را دارد. نسخه ۵.۱ آندروید هم با سهم ۲۲.۸ درصدی در رتبه سوم است.
 
کمترین میزان استفاده از آندروید با سهم ۰.۱ درصدی مربوط به نسخه ۲.۲ این سیستم عامل است. سیستم عامل آندروید محبوب ترین سیستم عامل تلفن همراه جهان است و بیش از ۸۷ درصد از کاربران گوشی و تبلت از آن استفاده می کنند. پس از این سیستم عامل iOS اپل در رتبه دوم است.

​​