تلفن همراه

احتمال تولید و عرضه انحصاری آیفون SE 2 در هند

 
این روزها یافتن موبایل های دارای سخت افزار قابل توجه با نمایشگر کمتر از 5 اینچ کار چندانی راحتی نیست و در سال های اخیر تنها اسمارت فون های سری کامپکت سونی و آیفون SE در این رده به بازار عرضه شده اند.
 
iPhone SE 2 Tipped to Get Launched in H1, 2018
 
به گزارش دیجیاتو در این میان بسیاری از علاقمندان اپل به عرضه نسل دوم آیفون SE چشم دوخته اند که تا کنون در هاله ای از ابهام قرار دارد و بر اساس آخرین شایعاتی که در این زمینه منتشر شده احتمالا به صورت انحصاری در هند تولید و عرضه شود.
 
بر اساس شایعات موجود آیفون SE 2 قرار است از نمایشگری 4.2 اینچی به همراه چیپست A10 فیوژن،2 گیگابایت رم و نسل جدید و سریع‌تر Touch ID بهره ببرد.
 
تولید آیفون SE 2 در هند چندان جای تعجبی ندارد چرا که اپل به خاطر مالیات سنگین بر واردات ابزارهای فناوری به این کشور، نسل اول این اسمارت فون را هم در ایالت بنگلور هند تولید کرده بود. 
 
از سوی دیگر هند به عنوان دومین کشور پر جمعیت دنیا دارای بازار موبایل روبه رشدی است و بر اساس آمارهای رسمی از هر نه شهروند این کشور تنها دو نفر موبایل هوشمند دارند، در حالی که این میزان برای آمریکایی ها دو نفر از سه نفر است. همین مساله نشان دهنده مزایای تولید اسمارت فون در هند نسبت به کشورهایی از قبیل آمریکا و چین است.
 
بنابرین اگر اپل قصد داشته باشد آیفون SE 2 را تنها در این کشور عرضه کند و با توجه به مالیات سنگین در نظر گرفته شده برای واردات، تولید آن در این شبه قاره کاملا منطقی به نظر می رسد.

​​