تلفن همراه

زمان کنار گذاشتن گوشی‌های هوآوی فرا رسیده است؟

b-huawei-a-20190522-870x577.jpg

 

حتما شما هم در روزهای اخیر اخبار مربوط به محدودیت دسترسی هوآوی به کدهای منبع اندروید را شنیده‌اید. با این توضیحات آیا زمان کنار گذاشتن دستگاه‌های الکترونیکی و موبایلی هوآوی فرا رسیده است؟ این همان سوالی است که طی چند روز گذشته هزاران کاربر در سراسر جهان مطرح کرده‌اند و گوگل توضیح داده است که بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در نظر دارد همکاری‌های خود را با بزرگترین تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی چین به حالت تعلیق درآورد. این مسئله آینده سرویس‌هایی نظیر جیمیل، یوتیوب و کروم را در محصولات هوآوی نامعلوم کرده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) گوگل روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد با دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ارایه خدمات و همکاری با هوآوری را متوقف می‌کند و این مسئله به آن معنی خواهد بود که در نسل جدید گوشی‌های هوشمند هوآوی امکان ارایه اپلیکیشن‌های محبوب و کاربردی اندروید وجود ندارد.

این تصمیم می‌تواند میلیون‌ها کاربر شرکت‌های آمریکایی در اروپا و چین که بزرگترین بازار فناوری جهان محسوب می‌شود را تحت تاثیر قرار دهد.

«لونا آنجلیکا» یکی از صاحبان گوشی هوشمند «هوآوی پی اسمارت پلاس» در مصاحبه با رویترز گفت: «من واقعا شوکه شدم. توقف دسترسی به خدمات کاربردی گوگل در گوشی‌های هوآوی برای همه کاربران جهان مشکلات بزرگی را به وجود می‌آورد و ما مجبور هستیم هزینه نزاع میان کمپانی‌های بزرگ را پرداخت کنیم».

اقدام ترامپ برای کاهش حضور هوآوی به دنبال نگرانی‌های در مورد فعالیت‌های جاسوسی این شرکت چینی مطرح شده است و البته، از زمانی که جنگ تجاری میان ترامپ و دولت چین بالا گرفته است محدودیت‌های بیشتری برای هوآوی اعمال شده است. این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که هوآوی پیش‌بینی کرده بود در سال 2020 میلادی سامسونگ را به عنوان بزرگترین تولیدکننده دستگاه‌های موبایلی در جهان پشت سر می‌گذارد.

 


​​