فناوری اطلاعات

۷۲ درصد سازمان‌های جهان قربانی جرایم مالی

مرکز تحقیقاتی Refinitiv روز گذشته دومین گزارش سالانه خود با محوریت جرایم مالی سایبری را منتشر کرد. بر اساس این گزارش مشخص شد سه‌چهارم سازمان‌ها یا به عبارت دقیق‌تر ۷۲ درصد آنها به واسطه داده‌ها و فناوری‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهند، طی ۱۲ ماه گذشته قربانی جرایم مالی شده‌اند. این جرایم در شرایطی صورت گرفته است که مشتریان جدید، تامین کنندگان و شرکا محیطی را برای گسترش تخلفات مذکور فراهم کرده‌اند.
 
72% of global companies fall prey to financial crime, report finds
 
این طور که بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، در منطقه خاورمیانه ۷۳ درصد سازمان‌ها از قبیل تخلفات آگاهی دارند و این در حالی است که برای کسب و کارهای فعال در عربستان سعودی این رقم ۸۵ درصد گزارش شده است. مرکز Refinitiv در گزارش سال ۲۰۱۸ خود اعلام کرده بود سازمان‌های جهانی به واسطه هدف قرار گرفتن در عرصه جرایم مالی بیش از ۱٫۴۵ تریلیون دلار را از دست داده‌اند.
 
گزارش سال جاری نشان داد میزان ضرر مالی سازمان‌ها به واسطه جرایم مالی سایبری بیش از سال گذشته بوده است. در عرصه جهانی ۵۱ درصد روابط خارجی سازمان‌ها بررسی‌های اولیه رسمی در مرحله مقدماتی را شامل نمی‌شوند و این وضعیت با شرایط حاکم بر خاورمیانه به صورت مشابه گزارش شده است.
 
در گزارش جدید گفته شد به طور متوسط ۴ درصد گردش مالی جهانی به بررسی مشتریان و شرکت‌های واسطه اختصاص میابد و این رقم برای امارات متحده عربی ۵ درصد گردش مالی کشور مذکور برآورد شده است.
 
منبع: itp
ترجمه: همکاران سیستم

​​