باندپهن

پایان ارزیابی‌های اتحادیه اروپا برای تامین امنیت شبکه 5G

EU 5G.jpg

 

«سائولی نینیستو» رئیس جمهور فنلاند در صحبت‌های اخیر خود نتایج حاصل از ارزیابی‌های صورت گرفته پیرامون خطرات مربوط توسعه سیستم‌های 5G را مطرح کرد و آن را یک رویکرد امنیتی مشترک برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا دانست.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) طی کنفرانس مطبوعاتی که روز گذشته با حضور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور فنلاند برگزار شده بود، نینیستو گفت این ارزیابی‌ها که طی دو هفته پیش‌رو نتیجه نهایی آن اعلام می‌شود، مشخص می‌کند برای محفاظت از خود در جریان حملایت سایبری به شبکه 5G به چه ابزارهایی نیازمندیم.

بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارزیابی‌های امنیتی مستقل پیرامون توسعه شبکه 5G را تا پایان ماه ژوئیه انجام دادند. در این میان قرار است طرح ارزیابی گسترده امنیت سایبری شبکه 5G در اروپا تا پایان اکتبر به اتمام برسد.

ترامپ با تقدیر از همکاری‌های بین ایالات متحده و فنلاند در خصوص اطمینان از امنیت شبکه‌های 5G در این خصوص گفت: «این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد که ما از ارایه دهندگان، مولفه‌ها و زنجیره‌های اصلی تامین امنیت سایری استفاده کنیم».

در این میان نینیستو خاطرنشان کرد که رویکرد ایالات متحده برای برقراری امنیت شبکه 5G ممکن است اندکی با اروپا متفاوت باشد. زیرا زیرساخت‌های هوآوی در برخی کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مقابل آمریکا استفاده از تجهیزات مخابراتی هوآوی را ممنوع کرده است.

 


​​