فناوری اطلاعات

شرکت "آمازون" به بزرگترین پیمانکار نظامی آمریکا تبدیل می‌شود!

منبع: خبرگزاری تسنیم
پنتاگون برای توسعه زیرساخت‌های دفاعی آمریکا از تکنولوژی گسترده شرکت آمازون استفاده خواهد کرد و شرکت "آمازون" به بزرگترین پیمانکار نظامی آمریکا تبدیل می‌شود!
 
 
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ شرکت "آمازون" آمریکا در قرارداد جدید با پنتاگون، به بزرگترین پیمانکار نظامی آمریکا تبدیل می‌شود. 
 
به گزارش  "MIT technology review" شرکت آمازون قرار است در معامله‌ای با پنتاگون  به ارزش 10 میلیارد دلار شرکت کند؛ این قرارداد "JEDI" ( قرارداد مشترک زیرساخت دفاعی) نام دارد که یک معامله گسترده در زمینه توسعه "یارانش ابری" است.
 
رایانش ابری تکنولوژی است که امنیت سایبری را بهبود می‌بخشد، دسترسی به داده‌ها و اطلاعات را تسریع می‌کند و امکان ردیابی و هک شدن توسط هکرها را کاهش می‌دهد.
 
 شرکت‌های بسیاری از جمله مایکروسافت برای انعقاد این قراداد اعلام آمادگی کرده‌اند؛ اما وزارت دفاع آمریکا راغب به همکاری با شرکت آمازون است. 
 
شرکت آمازون و دولت آمریکا در سال 2007 بر سر پرونده‌ای با یکدیگر به مشکل برخوردند؛ این شرکت با رد درخواست دولت مبنی بر ارائه اطلاعات شخصی فردی که مظنون به کلاهبرداری بوده‌‌ است، همکاری خود را با دولت کاهش داد؛ اما اکنون این شرکت در حال تبدیل به بزرگترین پیمان‌کار نظامی آمریکا است. 
 
آمازون در زمینه توسعه تکنولوژی رایانش ابری در جهان پیشرو است؛ بخش خدمات وب شرکت آمازون در سال 2018 از طریق رایانش ابری بیش از 25 میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌ است.
 
پنتاگون با عقد قراداد با شرکت آمازون می‌تواند از تکنولوژی این شرکت استفاده کند و مقاصد خود را پیگیری کند؛ شرکت آمازون نیز قصد تبدیل شدن به فروشنده فدرال و دولتی دارد؛ به هنگام نیاز به اطلاعات و داده‌های امنیتی، شرکت آمازون تنها فروشنده این امکانات به حساب می‌آید. 
 
شرکت آمازون در بیانیه خود از علاقه خود برای عقد این قرارداد اعلام کرد: «ما به شدت احساس میکنیم که اجتماعات دفاعی‌، اطلاعاتی و امنیت ملی شایسته دسترسی به بهترین فناوری در جهان هستند.» 
 

​​