فناوری اطلاعات

مرسولات خود را تا نیمه اول آبان‌ماه تحویل پست دهید

منبع: ایرنا
 
همزمان با برخی مناسبت‌ها و ایام خاص، مراجعه به ادارات پست برای ارسال مرسولات شدت بیشتری می‌گیرد. با توجه به این که دوماه تا سال نو میلادی باقی مانده، بهترین زمان ارسال مرسولات سال نو میلادی تا نیمه اول آبان ماه است.
 
بارها در مناسبت‌های مختلف با ازدحام جمعیت در ادارات پست و به تبع آن حجم انبوهی از تقاضاها مواجه بوده‌ایم. به گفته روابط عمومی اداره پست، برای جلوگیری از این اتفاقات بهترین زمان برای ارسال مرسولات به خارج از کشور به مناسبت آغاز سال نو، تا نیمه اول آبان ماه است.
در ماه‌های پایانی سال میلادی از طرفی شاهد افزایش تقاضا برای سفر و اولویت شرکت‌های هواپیمایی برای جابجایی بار مسافران هستیم. از طرف دیگر ارسال بسته و امانت به خارج از کشور به مناسبت سال نو، چند برابر می‌شود و تقریبا تمامی صنایع مرتبط با شرکت‌های پست از جمله ایرلاین‌ها با حجم زیادی از مرسولات مواجه هستند.
هر چند شرکت ملی پست ملزم است تمام بسته‌ها را در اسرع وقت به مقصد برساند اما پیشنهاد می‌شود افرادی که قصد ارسال هدیه به خارج از کشور به صورت بسته یا امانت دارند و مایلند این هدایا در شب و روزهای سال نو میلادی به دست گیرنده برسد، باید هر چه زودتر اقدام کنند تا مرسوله به موقع به مقصد برسد.
در ایام پایانی سال میلادی و همچنین پایان سال شمسی شاهد افزایش ۱۰ برابری ترافیک مرسولات خارجه هستیم. در حالی که در روزهای عادی، میانگین ترافیک مرسولات دو تن است، در ایام یادشده به روزی ۲۰ تن هم می‌رسد.
در شرایط عادی ارسال مرسولات به خارج از کشور دو تا سه هفته زمان می‌برد، اما در ایام پرترافیک این زمان به یک تا یک ماه و نیم افزایش می‌یابد.

​​