تلفن همراه

اطلاعات جدیدی از گلکسی اس ۱۱ فاش شد

منبع: همشهری آنلاین
 طبق آخرین شایعات و خبرهایی که پیرامون گوشی گلکسی اس ۱۱ سامسونگ منتشر شده به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد نمایشگر این گوشی را با نسبت تصویر بیشتری به نسبت گذشته روانه بازار کند.
 
 
تا چند سال گذشته، استفاده از نمایشگرهایی با نسبت تصویر ۱۶:۹ امری رایج و کاملا عادی تلقی می‌شد. اما با اقدام سامسونگ در جهت ساخت نمایشگرهایی بدون حاشیه یا با حاشیه بسیا کم، کم کم باید با این نسبت تصویر خداحافظی کنیم.
 
کاربران وب‌سایت گلکسی کلاب (GalaxyClub)، روز گذشته یک گوشی از سامسونگ را با کد SM-G۴۱۶U شناسایی کردند که اخیرا در وب‌سایت معروف بنچمارک مرورگر یعنی HTML۵Test نیز شاهد آن بودیم. با توجه به مشخصات این گوشی، نمایشگر آن از نسبت تصویر ۲۰:۹ برخوردار بود!
 
البته این شماره مدل با هیچ یک از مدل‌های کنونی جور در نمی‌آید اما سامسونگ اغلب با جابجایی دو عدد ابتدایی، سعی در مخفی کردن نام گوشی خود دارد. بنابراین، می‌توان گفت نام اصلی این دستگاه SM-G۹۸۶U خواهد بود.
 
کدی که پیشتر برای اشاره با گلکسی اس ۱۱ پلاس استفاده می‌شد و قرار است در اوایل سال ۲۰۲۰ نیز وارد بازار شود. اما نمایشگر با نسبت تصویر ۲۰:۹ به این معناست که پرچم‌دار جدید سامسونگ قرار است از حواشی بالایی و پایینی کمتری به نسبت گلکسی اس ۱۰ برخوردار باشد.
 
در گوشی‌های گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ نسبت تصویر ۱۶:۹ و در گوشی‌های گلکسی نوت ۹ و گلکسی اس ۹ نسبت تصویر ۱۸.۵:۹ بود. البته نباید انتظار داشته باشیم میزان تفاوت بین گلکسی اس ۹ و اس ۱۰، بین اس ۱۰ و اس ۱۱ نیز به همان اندازه باشد.
 
چرا که سامسونگ قرار است با کاهش حاشیه‌های بالا و پایین گوشی، سایز نمایشگر گلکسی اس ۱۱ را نیز تا حدودی افزایش دهد، بدون اینکه اندازه کلی آن به نسبت گلکسی اس ۱۰ تغییر زیادی داشته باشد.

​​