تلفن همراه

اپلیکیشن های بانکی از اپ استور «گلکسی اس ۱۰» حذف شد

منبع: خبرگزاری مهر
دو بانک در انگلیس اپلیکیشن های خود را از اپ استور گوگل در موبایل های گلکسی اس ۱۰ غیرفعال کرده اند. دلیل این امر اختلال در اسکنر اثر انگشت این موبایل است.
 
 به نقل از دیلی میل، بانک های RBS و NatWest در انگلیس اپلیکیشن های خود را از گوگل پلی استور موبایل های گلکسی اس ۱۰ حذف کرده اند.
 
دلیل این اقدام اختلال امنیتی اسکنر اثرانگشت موبایل های گلکسی اس ۱۰ سامسونگ است. این اختلال امنیتی در دستگاه اجازه می دهد هر فردی با اثر انگشت خود، قفل موبایل را باز کند. 
 
هفته گذشته یکی از شهروندان انگلیسی پس از نصب یک محافظ نمایشگر روی موبایل گلکسی اس ۱۰  خود متوجه شد هر فردی می تواند با اثر انگشت خود قفل موبایل او را باز کند. 
 
پس از آن  سامسونگ این اختلال اسکنر اثر انگشت را به رسمیت شناخت و اعلام کرد در ماه های آینده آن را برطرف خواهد کرد. تا زمانی که سامسونگ این مشکل را برطرف نکند،  مالکان گلکسی اس ۱۰ نمی توانند اپلیکیشن ها را نصب کنند.
 
از سوی دیگر اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه ها نیز طی پیغامی به کاربران هشدار داده اند قابلیت های بیومتریک موبایل های خود را به طور موقت خاموش کنند.
 
البته تاکنون هیچ گزارشی درباره سواستفاده مجرمانه از این اختلال گزارش نشده است. اما با این وجود به کاربران توصیه شده تا اقدامات امنیتی را در نظر بگیرند.
 
علاوه بر بانک های مذکور ، بانک HSBC نیز به مشتریان خود درباره این اختلال هشدار داده است.
 
در چین نیز شرکت های پرداخت موبایل Alipay و Wechat گزینه پرداخت با اثرانگشت را در اپلیکیشن های موبایل گلکسی اس ۱۰ غیر فعال کرده اند.
 
سخنگوی سامسونگ اعلام کرده این شرکت از مشکلات اثر انگشت گلکسی اس ۱۰ مطلع است و به زودی یک وصله امنیتی برای برطرف کردن آن عرضه می کند.

​​