تلفن همراه

چالش طراحی مجدد درگاه‌های پرداخت در فضای مجازی داغ شد

منبع: پیوست
اعضای اکوسیستم توسعه و طراحی وب با راه‌اندازی چالشی با عنوان چالش طراحی مجدد درگاه‌های پرداخت سعی کردند رویکرد جدیدی در طراحی صفحات اپلیکیشن‌های درگاه‌های پرداخت ایجاد کنند.
 این چالش که بیشتر در توییتر و اینستاگرام  با هشتگ درگاه_پرداخت فراگیر شد گروهی را به فکر بازطراحی درگاه‌های پرداخت بانک‌ها و همچنین اپلیکیشن‌های پرداخت انداخت و نام آن را طراحی کانسپچوآل درگاه‌های پرداخت گذاشتند.
 
هر چند این طراحی‌ها در هیچ‌کدام از درگاه‌های پرداخت پیاده نشده یا امکان پیاده‌سازی آن با شرایط فعلی‌شان وجود ندارد اما این امکان را فراهم کرد تا تنوع بیشتری در صفحات درگاه‌های پرداخت به عنوان پرمراجعه کننده‌ترین صفحات اپلیکیشن‌ها ایجاد شود.
 
طراحی‌های متنوع ارائه شده از سوی طراحان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نشان‌دهنده آن است که امکان ارائه طراحی‌های مختلف برای اپلیکیشن‌های پرداختی نیز وجود دارد البته این در شرایطی است که سفارش دهنده سرویس مورد نظر توانایی پذیرش طراحی‌های متنوع و متفاوت را داشته باشد.
 
هومن هاتف به عنوان کسی که این چالش را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد می‌گوید تقریبا ۴۰ طرح متفاوت در توییتر و اینستاگرام از سوی طراحان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها ارائه شده است. در این طرح‌های جدید حتی طراحان اپلیکیشن‌های مطرح در بازار پرداخت نیز حضور داشته‌اند و طرح‌های جدید خود را ارائه کردند.
 
او تاکید می‌کند که طراحی‌های ارائه شده طراحی‌های قابل اجرا و پیاده‌سازی شده نیستند از همین رو نام کانسپچوآل را روی آنها قرار دادیم اما این فرصت را ایجاد کرد تا طراحان این بازار بار دیگر قدرت طراحی خود را به نمایش بگذارند.

​​