فناوری اطلاعات

ارتباط دو سویه بین پلیس راهور و نقشه بومی «بلد» برقرار شد

منبع: خبرگزاری مهر
 
نقشه\ بومی «بلد» از ایجاد ارتباط دو سویه با پلیس راهور تهران خبر داد و اعلام کرد: گزارش های آنلاینی که از سمت کاربران این اپلیکیشن به راهور ارسال می شود راه حلی برای مدیریت ترافیکی تهران است.
 
 به نقل از اپلیکیشن بومی بلد، استفاده از سیستم‌های هوشمند در کنترل و نظارت بر تردد خودروها در مسیرهای مختلف یکی از راهکارهای اصلی برای بهبود خدمات پلیس راهور به شمار می رود. به نحوی که طبق گزارش‌های ارسالی از سمت پلیس راهور تهران بزرگ، اطلاع رسانی «نرم افزارهای نقشه‌ آنلاین بر بستر تلفن همراه» یکی از مسیرهای بهینه در ارتباط با رانندگان و کاربران محسوب می شود.
 
در این راستا ارتباط دو سویه بین پلیس راهور و نقشه بومی بلد برقرار شده است. با ایجاد این ارتباط، گزارش‌های ترافیکی که به صورت جمع سپاری و زنده از سمت کاربران در خصوص بروز سانحه و تصادف در مسیرهای مختلف ثبت می‌شود، بلافاصله به پلیس راهور تهران ارسال شود.
 
کیهان اصغری معاون مهندسی در مسیریاب بلد، هدف از به اشتراک گذاری این داده ها را بالا بردن کیفیت خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: در بسیاری از مواقع کاربران اپلیکیشن مسیریاب بلد، در لحظه بروز سانحه گزارش را به سمت ما ارسال می کنند. باخبر شدن نیروهای راهنمایی و رانندگی و همچنین خدماتی نظیر اورژانس کمک می‌کند تا مشکلات ترافیکی شهری با سرعت بالاتری رسیدگی شوند.
 
وی افزود: برای مثال آمار و گزارش عبور و مرور از سمت نقشه و مسیریاب بومی «بلد» در خصوص تغییر وضعیت ترافیکی در محدوده پل پارک وی و خیابان الف تهران به پلیس راهور ارائه شده است.
 
در این راستا سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور نیز با اشاره به این آمار گفت: مشاهدات میدانی پلیس راهور در خصوص این موضوع با گزارش آماری نقشه بومی «بلد» هم‌سو بوده است و نسبت به تغییر مجدد جهت این خیابان اقدام شده است.
 
وی تاکید کرد: این ارتباط دوسویه، مبدا همکاری‌های آینده خواهد بود. ما معتقدیم که ۲.۵ میلیون کاربر فعال «بلد»، هرکدام دوربینی هستند که به ما گزارش ترافیکی می دهند و افزایش این مشارکت از سمت مردم به مدیریت ترافیک شهری کمک شایانی خواهد کرد.
 
در همین حال سردار مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با اشاره به ارتباط موثر پلیس راهور با نقشه و مسیریاب «بلد» در خصوص اطلاع رسانی های ترافیکی گفت: گزارش مسدودیت‌های تردد در محورهای مختلف مانند پل نوروزی در بزرگراه چمران، تغییرات در مسیرهای تردد مانند خیابان الف در منطقه یک و همچنین مسدودیت‌های تردد به واسطه برگزاری رویدادها و مراسم مختلف مانند نماز جمعه بلافاصله از طریق همکاران ما به تیم نقشه بومی «بلد» ارسال می‌شود.

​​