تلفن همراه

با CES2020/ شارژ گوشی از راه دور به کمک ربات امکان پذیر می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
 
کمپانی GuRu در نمایشگاه CES امسال از جدیدترین فناوری های شارژ از راه دور رونمایی کرد. یکی از جالب ترین آنها نوعی ربات است که با گشت زنی در منزل، وسایل برقی مختلف را شارژ می کند.
 
این شرکت در اولین نمایش خود نوعی فرستنده را نشان داد که برق را از پنل زاویه دارش به چراغی در فاصله حدوداً نیم متری هدایت می کرد. سپس «Florian Bohn»، مدیرعامل شرکت با فشار یک دکمه، برق را به موبایل کنار چراغ هدایت کرد. گوشی از طریق قاب مخصوصی که گیرنده داشت، شارژ می شد.
 
 
دستگاه یاد شده از فاصله تقریباً 50 سانتی متری جریان برق 5 واتی را به گوشی ارسال می کرد. البته می توان نیرو را از فواصل دورتر نیز ارسال کرد، ولی افزایش فاصله سبب کاهش نیرو شده و در فواصل بیشتر از 180 سانتی متری کارایی نخواهد داشت.
 
فناوری شرکت GuRu بین فرستنده و گیرنده رابطه برقرار کرده و با ارسال متمرکز برق به کمک امواج میلیمتری (mmWave)، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند.
 
این شرکت در ادامه وسیله ای را نمایش داد که به جاروبرقی رباتیک شباهت داشت و روی آن قسمتی زاویه دار برای ارسال انرژی تعبیه شده بود.
 
 
این وسیله شب ها زمانی که کاربر خواب است، در منزل گشت زنی کرده و وسایل الکترونیکی از جمله گوشی، تبلت، دوربین نظارتی و ریموت کنترل تلویزیون را شارژ می کند. این ربات بیشترین بازدهی را در فاصله 30 تا 60 سانتی متری دارد.
 
کمپانی مورد بحث در ادامه رویداد خود نوعی سقف بزرگ را نمایش داد که انرژی را به گیرنده های زیر خود ارسال می کرد که به گوشی متصل شده بودند.
 
 
این سیستم در صورت تشخیص مانع (مثل دست) بین گیرنده و فرستنده، ارسال انرژی را قطع می کند. علاوه بر این می توان آن را به گونه ای برنامه ریزی کرد تا در صورت نزدیک شدن انسان، خاموش شود. شرکت GuRu در حال مذاکره با کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکاست تا تأییدیه این سیستم را بگیرد.

​​