فناوری اطلاعات

دیسکورد، محبوب‌ترین شبکه ارتباطی گیمرها برای ساعاتی در ایران از دسترس خارج شد

منبع: زومیت
 
 
دیسکورد که یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های ارتباطی بین گیمرها به شمار می‌رود، از سه‌شنبه شب از دسترس خارج و روز بعد مجدد در دسترس قرار گرفت.
 
طبق گزارش کاربران در شبکه‌های اجتماعی، دیسکورد از سه‌شنبه شب در ایران از دسترس خارج شد و ساعاتی بعد یعنی در بعدازظهر روز چهارشنبه مجدد در دسترس قرار گرفت. دیسکورد یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های ارتباطی بین گیمرها است که اولین‌بار در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و نسخه پایدار آن هم در آوریل ۲۰۱۹ در دسترس قرار گرفت. این پلتفرم که گیمرها از آن برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند از طریق پی‌سی، گوشی‌های موبایل اندرویدی و آیفون و همچنین مرورگر‌های اینترنتی در دسترس است. طبق آمار اعلام‌شده در ژوئیه ۲۰۱۹، دیسکورد ۲۵۰ میلیون کاربر منحصر‌به‌فرد در سراسر جهان داشته است.
 
دیسکورد در ایران نیز کاربران زیادی دارد و اختلال پیش آمده که دسترسی کاربران به وب‌سایت و نرم‌افزار آن را محدود کرده بود واکنش گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به‌همراه داشت. البته آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد مشکل از دسترس خارج شدن دیسکورد روی اغلب ISP ها رفع شده و بدون نیاز به روشی خاص می‌توان به این سرویس دسترسی داشت. هنوز مشخص نیست اختلال دسترسی به دیسکورد از سمت داخل بوده یا به دلیل تحریم صورت گرفته است؛ در صورت اطلاع از این موضوع خبر به‌روزرسانی خواهد شد.

​​