فناوری اطلاعات

نمایشگاه E3، بزرگ‌ترین رویداد صنعت بازی لغو شد

منبع: آی تی ایران
رویداد E3 امسال برگزار نخواهد شد. طبق اعلام ESA یا همان برگزارکننده این رویداد بزرگ، E3 همانند بسیاری از گردهمایی‌هایی که اخیرا لغو شده‌اند، امسال از علاقمندان به دنیای بازی میزبانی نخواهد کرد.
 
دو وب‌سایت ArsTechnica و بلومبرگ نیز ساعاتی پیش، از لغو این رویداد خبر داده بودند. تصمیمی‌که در پی شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌های در خصوص مبتلا شدن شرکت‌کنندگان به این ویروس اتخاذ شده است.
 
رویداد E3 تقریبا یک هفته و در شهر لس انجلس به طول می‌انجامد و هزاران نفر را از اقصی نقاط جهان، به این شهر می‌کشاند. در بیانیه Entertainment Software Association یا همان ESA آمده است: بعد از گفتگوها و مشورت‌هایی که با شرکت‌های عضو داشتیم و به دلیل حفظ سلامتی و امنیتی افراد در این صنعت که شامل طرفداران، کارمندان، غرفه‌داران و شرکایمان می‌شوند، تصمیم سختی مبنی بر لغو E3 در سال 2020 اتخاذ شد.
 
البته این تصمیم چندان هم دور از ذهن نبود چرا که تا به امروز بسیاری از رویدادهای مرتبط با دنیای بازی و فناوری از قبیل کنگره جهانی موبایل، کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی، کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O، کنفرانس توسعه توسعه‌دهندگان F8 فیسبوک، مراسم SXSW، نمایشگاه خودروی ژنو و نمایشگاه خودروی نیویورک به دلیل شیوع گسترده کرونا در جهان لغو شده است.
 
در بخش دیگری از بیانیه ESA به این موضوع اشاره شده: که با توجه به افزایش نگرانی‌ها در خصوص ویروس کووید-19، احساس کردیم که این تصمیم، بهترین راه‌حل در چنین شرایط حساسی از جهان خواهد بود. ما بسیار متاسفیم که نمی‌توانیم این رویداد را برای طرفداران و حامیان خود برگزار کنیم؛ اما این را می‌دانیم که بهترین تصمیم را با توجه به اطلاعاتی که در اختیار داشتیم، اتخاذ کردیم.
 
همانند کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی، ESA نیز قصد دارد تا تجربه‌ای آنلاین را برای علاقمندان رقم بزند. از آنجایی که قرار است در آینده نزدیک از کنسول‌های پلی‌استیشن 5 یا ایکس‌باکس سری ایکس و در کنار آن از محصولاتی همانند آتاری VCS و آنالوگ Pocket رونمایی شود، این رویه می‌تواند مفید واقع شود. که البته اگر شرکت‌ها در این زمینه اقدامی‌نکنند، قطعا سال سختی برای گیمرها و علاقمندان به دنیای بازی خواهد بود.
 
شرکت سونی پیشتر از عدم حضور خود در E3 خبر داده بود، اما شرکت‌هایی همچون بتسدا و EA اعلام کردند که احتمالا از چند عنوان بازی جدید برای کنسول پلی‌استیشن 5 رونمایی خواهند کرد. مایکروسافت نیز در خصوص ایکس‌باکس سری ایکس و همچنین ایکس کلاود سن خواهد گفت.
 
اگرچه برگزاری این رویداد به صورت آنلاین اتفاق نیفتد، شاید شرکت‌ها به صورت اختصاصی و در سالن‌هایی خالی از حضار، به رونمایی از آخرین دستاوردهای مهندسان خود اقدام کنند. با این حال، فیل اسپسر، مدیر ایکس‌باکس پیشتر اعلام کرده بود که این شرکت بجای حضور فیزیکی، رویدادی را به صورت دیجیتال برگزار خواهد کرد.

​​