تلفن همراه

رقابت مسنجر روم فیس بوک با اپلیکیشن زوم

منبع: فارس
فیس بوک روز گذشته از عرضه مجموعه ای از محصولات تازه ویدئویی خبر داد که از جمله آنها می توان به مسنجر رومز اشاره کرد.
 
به نقل از زددی نت، خانه نشینی میلیاردها نفر به خاطر گسترش ویروس کرونا باعث شده تا استفاده از نرم افزارهای گپ ویدئویی و ویدئو کنفرانس رونق بگیرد. فیس بوک نیز برای عقب نماندن از رقبا در این زمینه بیشتر فعال شده است.
 
 
بهینه سازی مسنجر رومز به کاربران امکان می دهد از نرم افزار یادشده به عنوان یک ابزار ویدئو کنفرانس استفاده کنند. این محصول شباهت های زیادی به نرم افزار زوم دارد و البته تلاش شده برخی نقص های زوم در مسنجر رومز برطرف شود.
 
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک خود با تاکید بر ضرورت استفاده از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس در عصر شیوع ویروس کرونا تصریح کرده که باید نرم افزارهای متنوعی در این زمینه در دسترس باشند تا نیازهای متنوع کاربران را برطرف کنند. وی برقراری تماس های ویدئویی، دسترسی به اتاق های گپ ویدئویی و امکان پخش ویدئوی زنده را سه نیاز اساسی کاربران دانسته است.
 
مسنجر رومز به کاربران امکان می دهد تا با ایجاد روم یا اتاق در مسنجر فیس بوک یا خود این شبکه اجتماعی هر فردی را برای تبادل نظر دعوت کنند. این خدمات برای همه افراد صرف نظر از استفاده از حساب فیس بوک یا غیر از آن در دسترس است. حداکثر تعداد افراد یک روم یا اتاق ۵۰ نفر خواهد بود و برای گفتگو محدودیت زمانی وجود ندارد.
 
در فضای این اتاق ها دسترسی به فیدهای خبری، اطلاعات دیگر گروه ها و برنامه ریزی برای رویدادهای مختلف ممکن است. همچنین می توان برای خصوصی سازی این اتاق ها اقدام کرد و لینک های خاص آن ها را تنها برای دوستان ارسال کرد. البته باید توجه داشت که داده های این اتاق ها رمزگذاری نمی شوند و لذا کاربران باید در زمان استفاده از آنها دقت کنند.
 

​​