رگولاتوری

FCC باند فرکانسی 6 گیگاهرتز را برای کاربردهای بدون مجوز در دسترس قرار می دهد

ICTna- رگولاتوری مخابرات آمریکا (FCC) پس از سه هفته بحث و بررسی در نهایت به اتفاق آرا به آزادسازی کامل باند فرکانسی شش گیگاهرتز (7.125-5.925 گیگاهرتز) برای کاربردهای بدون مجوز رای داد.
 
wifi-6e-2020-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اجیت پای، رئیس FCC در این باره گفت که با انجام این کار، میزان باند فرکانسی متوسط در اختیار اپراتورها برای خدمات وای فای افزایش قابل توجهی می یابد و این مزیت بسیار زیادی برای مشتریان، کارآفرینان و نوآوران در سراسر این کشور دارد.
حقیقت این است که باند فرکانسی شش گیگاهرتز صنعت وای فای آمریکا را در برابر مسیر رشد جدیدی قرار خواهد داد. بطوریکه میزان استفاده از آن در فضاهای داخلی با کمک کارآفرینان جسور در هر مکانی به شدت افزایش خواهد یافت و ارتباطات وای فای را با قیمت پایین تری در نقاطی که قبلا این سرویس عرضه نمی شد، ارایه خواهد داد.
 
مایکل اوریلی، یک عضو هیات مدیره FCC گفت: درحالی که برخی معتقدند که جامعه بدون مجوز به طیف فرکانسی کامل 1200 مگاهرتز نیازی ندارد، من مخالف این مساله هستم. به جای اینکه فرکانس های بدون مجوز را از طریق مکانیزم سود سهام تقسیم کنیم، فرصت این را داریم که این امکان ارزشمند را به کارآفرینان و نوآوران آمریکایی تزریق کنیم تا با نبوغ شان ما را متحیر کنند. علاوه بر این، برای کسب قابلیت های بدون مجوز 5G، کانال های 160 مگاهرتز یا در نهایت 320 مگاهرتز تحت وای فای 7 کاملا ضروری هستند. 
 
برندان کار، یکی دیگر از اعضای بلند مرتبه FCC اظهار کرد: گمان می کنم این مساله به خاطر سپرده نشود چراکه در نهایت موجب دانلود سریع تر نتفلیکس خواهد شد. ما نمی دانیم در آینده چه چیزی در انتظارمان است اما شاید پاندمی شایع شده در جهان، سرنخ هایی از آنچه که قرار است رخ دهد، در اختیار ما قرار دهد. درحال حاضر میلیون ها کودک، شامل کودکان من مدرسه نمی روند و در خانه هستند. معلمان و والدین سخت در تلاش هستند تا آنها آموزش شان را ادامه بدهند. برخی از تماس ویدیویی استفاده می کنند تا آموزش های خانگی را کاربردی تر کنند اما حتی این روش هم نتایج یک کلاس درس واقعی را در پی نخواهد داشت.
 
از سوی دیگر، جسیکار روزنورسل، یکی دیگر از اعضای هیات مدیره این نهاد قانون گذار آمریکایی معتقد است: با تصمیم اخذ شده درخصوص واگذاری طیف فرکانسی بدون مجوز، امواج هوایی مجاز بیشتری به صنعت بی سیم افزوده خواهد شد و مکان های بیشتری تحت پوشش وای فای قرار خواهند گرفت. این کار خوبی است که در این روزهای بحرانی و همچنین برای روزهای پیش رو، تصمیم به اجرای آن گرفته شده است.

​​