تلفن همراه

هواوی «پی ۳۰ پرو» را با سرویس های گوگل احیا می کند

منبع: مهر
 
 
طبق گزارشی جدید به نظر می رسد هواوی تصمیم دارد نسخه آپدیت شده از موبایل «پی۳۰ پرو» را عرضه کند.
 
به نقل از دیجیتال ترندز،  گزارش های مختلف حاکی از آن است که هواوی تصمیم دارد نسخه آپدیت شده از موبایل P۳o Proرا رونمایی کند.
 
 در وب سایت مشتریان هواوی در آلمان به نسخه جدید P۳o Pro در کنار P۳o، P۳o Pro و P۳o لایت اشاره شده است. 
 
با توجه به عرضه نسخه آپدیت شده P۳o لایت، نسخه جدید P۳o Pro احتمالا با سرویس های موبایل گوگل عرضه می شود.
 
نسخه جدید موبایل P۳o لایت(P۳۰ Lite New Edition) در پایان ۲۰۱۹ میلادی عرضه شد و هرچند در صفحه رسمی هواوی به سرویس های گوگل پلی اشاره نشد، اما در بررسی ها و ویدئوهای جعبه گشایی آن نشان داده شد اپ استور و سرویس های گوگل به طور پیش فرض روی دستگاه نصب شده اند. 
 
این درحالی است که گوگل و شرکت های آمریکایی از اوایل ۲۰۱۹ میلادی از همکاری با هواوی منع شده اند.  اما به گفته کارشناسان این روش، یک راه میانبر است.  سری P۳۰ قبل از بالاگرفتن اختلافات و عرضه اکوسیستم اپلیکیشنی مخصوص هواوی به بازار عرضه شد و در نتیجه  دستگاه های آن توسط گوگل تایید شده اند.
 
این تاییدیه بدان معنا بود که تمام سرویس ها و اپلیکیشن های گوگل در موبایل وجود دارند. البته این سرویس ها در موبایل هواویP۴۰ Pro و دستگاه های بعدی وجود ندارند.
 
با این اوصاف به نظر می رسد نسخه جدید P۳o لایت به اندازه ای موفقیت آمیز بوده که هواوی را ترغیب کند موبایل P۳o Proرا در ۲۰۲۰ میلادی آپدیت کند. 
 
البته هنوز مشخص نیست هواوی تا چه حد در دستگاه تغییراتی ایجاد کند. احتمالا هواوی نمی تواند ویژگی های کلی دستگاه را زیاد تغییر دهد.

​​